12
2020
2019-10-09

Mieszkaniec powiatu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę


W niedzielę 6 października 2019 r. w Sokołowie Podlaskim na ul. Łowieckiej, 25-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego zatrzymał nietrzeźwego kierującego fordem.

Mężczyzna poruszał się swoim samochodem po terenie Sokołowa Podlaskiego. Jadąc ulicą Kosowską zauważył, że jadący z przeciwnego kierunku ford zjeżdża na przeciwległy pas jezdni. Kierujący fordem nie był w stanie utrzymać pojazdu na jednym pasie jezdni, co mogło świadczyć, że najprawdopodobniej porusza się tym pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Widząc to, 25-latek zawrócił i pojechał za pojazdem. Na ul. Łowieckiej zatrzymał forda. Od kierowcy czuć było alkohol, a on sam miał problem z utrzymaniem równowagi.

Na miejsce młody mężczyzna wezwał patrol policji, lecz osoba nietrzeźwa oddaliła się w nieustalonym kierunku. Podjęte przez policjantów czynności pozwoliły ustalić kierowcę forda, którym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Sokołów Podlaski. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed sokołowskim sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

asp. Jakub Więsak « wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe