43
2019
2019-08-16

Mieszkańcy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę


Dzięki szybkiej reakcji, zgłoszeniu i ujęciu przez obywateli kierujący ciągnikiem rolniczym, który nietrzeźwy podróżował z doczepioną prasą belującą, nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

We wtorek 13 sierpnia około godziny 19.05 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie, że na trasie Suchodół - Sokołów Podlaski ciągnikiem rolniczym ma kierować nietrzeźwy mężczyzna. W związku z powyższym policjanci z Posterunku Policji w Kosowie Lackim udali się w patrol za kierującym tym pojazdem. Po pewnym czasie mundurowi zostali poinformowani, że na ul. Kupientyńskiej w Sokołowie Podlaskim trzech mężczyzn uniemożliwiło dalszą jazdę kierowcy ciągnika rolniczego.

Na miejscu policjanci zastali 50-letniego kierowcę ciągnika rolniczego z doczepioną prasą belującą. Mężczyzna ten miał trudności w utrzymaniu równowagi i czuć było od niego silną woń alkoholu z ust. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 50 -latka. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu.

Za jazdę po alkoholu 50-latkowi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

W każdym  przypadku podejrzenia, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112.
Dzięki takim zachowaniom i braku tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu sokołowskiego.
 
sierż. szt. Dominika Rozbicka 
Fot. KPP w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe