7
2020
2019-03-20

Mieszkańcy Kosierad Wielkich na wycieczce w Warszawie


Mieszkańcy Kosierad Wielkich wraz ze swoimi rodzinami  kontynuują wspólne zwiedzanie. Tym razem wybrali się poza granice naszego regionu – do Warszawy. Podziwiali Zamek Królewski, „dzielnicę ambasad”, Świątynię Opatrzności Bożej i Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie.

Z zainteresowaniem obejrzeli wspaniałe zbiory Muzeum - Rezydencji Królów  i Rzeczypospolitej, dawniej miejsce obrad sejmu, centrum administracyjne i kulturalne kraju. Obiekt był grabiony i bombardowany. We wrześniu 1944 r. Zamek został wysadzony przez wojska niemieckie. Fundusze na odbudowę do 1980 r. zawdzięczano wyłącznie ofiarności społecznej. W 1984 r. udostępniono zwiedzającym zrekonstruowane wnętrza.

Z centrum stolicy, m. in. ulicą Belwederską, gdzie z okien autokaru podziwiali budynki ambasad poszczególnych krajów uczestnicy wycieczki przejechali na Wilanów, gdzie zwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej. Zwieńczeniem eskapady była wizyta w Królewskim Ogrodzie Światła, przy pałacu w Wilanowie - wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w finezyjne kształty. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć, jak na królewskim dworze. W tym roku zwiedzający zobaczyli nową ekspozycję – Muzyczny Ogród Marzeń – która światło połączyła z muzyką klasyczną. Świetlno-muzyczne pokazy odbywające się na tarasie dolnym ogrodu barokowego można  podziwiać z wysokości tarasu górnego, co daje niesamowity efekt! Największą atrakcją Ogrodu Świateł jest jednak mappeting - pokaz  w technologii 3D na elewacji frontowej pałacu.

Organizatorką  integracyjnych eskapad mieszkańców Kosierad Wielkich jest sołtys wsi – p. Krystyna Paczuska.


Info / Fot: UG Sokołów Podlaski
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe