29
2022
2022-11-08

Międzynarodowy Turniej im. Stefana Polaczuka w podnoszeniu ciężarów


Zawodnicy Ludowego Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów z Sokołowa Podlaskiego nie próżnują. Po zakończonych niedawno w naszym mieście Mistrzostwach Polski do lat 15, wystartowali w Międzynarodowym Turnieju im Stefana Polaczuka w przygranicznym Terespolu.

Na zaproszenie organizatorów do Terespola pojechała czteroosobowa drużyna wraz z trenerem Michałem Gregorczykiem. W grupie dziewcząt do lat 15 wystartowały dwie zawodniczki. Aleksandra Zajadacz z wynikiem 81 kg w dwuboju (36 w rwaniu +45 podrzut) zakończyła rywalizację na ósmym miejscu. Oczko niżej zakończyła start Natalia Przywózka, która uzbierała w dwuboju 59 kg (25+34).
 
W grupie chłopców do lat 15 wystartował Mateusz Kujawa. Zawodnik zaliczył w rwaniu 35 kg, podrzucił do tego 48 kg. Z wynikiem 83 kg w dwuboju zakończył start na szóstym miejscu.

Ostatni na pomost wyszedł Kacper Zduniak. Zawodnik wyrwał w drugim podejściu 80 kg, do tego dołożył 90 kg w podrzucie. Sto siedemdziesiąt kilogramów uplasowało Kacpra na drugim miejscu w grupie wiekowej do lat 20.

Dla całej czwórki był to debiut w międzynarodowym turnieju.

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe