17
2020
2015-09-23

Międzynarodowy projekt AIESEC w L Liceum


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim mają już po raz drugi niepowtarzalną okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Projekcie AIESEC. 

Od 21 września szkoła gości studentów z krajów egzotycznych dla nas kulturowo: YigitGulergun z Turcji, LeslieLeyva z Meksyku oraz JirachayaSuwanpramot z Tajlandii.Przez kilka dni wraz z uczennicami, uczniami I Liceum uczestniczą w bogatym programie, jaki ułożyli nauczyciele języka angielskiego. Młodzież prowadzi konwersacje, poznaje egzotyczne dla Polaków kultury. Uczniowie w języku angielskim prezentują również własny kraj i znamienną dla nas obyczajowość. Jest to możliwe tym bardziej, że wzajemny kontakt nie jest ograniczony jedynie do zajęć dydaktycznych. Program obejmuje również czas po lekcjach, kiedy można sprawdzić znajomość języka angielskiego w sytuacjach codziennych. 
 
Międzynarodowy projekt AIESEC nie jest nowym przedsięwzięciem. Pozarządowa organizacja non-for-profit, jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich istnieje już od roku 1948, a w Polsce od 1971. W pewnym sensie nawiązuje do średniowiecznej idei zarządzania instytucją nauczającą, ponieważ prowadzona jest przez studentów zainteresowanych udziałem w zarządzaniu instytucjami, kapitałem ludzkim, ale także przywództwem!Każdy student bierze udział w "Programie rozwoju", wyjeżdża na praktyki zagraniczne. Może zdobyć doświadczenie aż w stu dwudziestu czterech krajach świata. Bardzo ważny w AIESEC jest wolontariat. Oprócz praktyk edukacyjnych, jakich jesteśmy świadkami i współuczestnikami, AIESEC organizuje także praktyki biznesowe i techniczne.AIESEC Polska ma swe siedziby w osiemnastu miastach i ponad pięćdziesięciu uczelniach.
Podsumowanie projektu odbędzie się w piątek, 25 września w sali gimnastycznej I Liceum o godzinie 13.30.
 
Nauczyciele języka angielskiego z I Liceum
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe