39
2019
2017-11-23

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w szkole w Grochowie


 16 listopada obchodziliśmy w szkole w Grochowie Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dla całej społeczności szkolnej był to czas na zastanowienie się nad swoją postawą wobec innych, wzajemnych relacji, wymiany własnych poglądów oraz przezwyciężaniu stereotypów i uprzedzeń.

W ramach obchodów zorganizowane zostały konkursy multimedialny pod hasłem „Tolerancja zbliża ludzi” oraz plastyczny na hasło promujące ideę tolerancji. Tego dnia wszyscy uczniowie naszego zespołu przyczynili się do wykonania drzewa tolerancji, które składało się z kolorowych dłoni, na których wypisali swoje imiona i własnoręcznie ozdobili. Okazało się, że każdy z Nas jest inni niż wszyscy, wyjątkowy i niepowtarzalny. Ponadto na warsztatach plastycznych poszczególne zespoły klasowe zaprojektowały litery słowa TOLERANCJA.

W naszych codziennych zmaganiach należy pamiętać, że tolerancja nie jest zgodą na każde zachowanie. Sprzeciwianie się nie jest oznaką nietolerancji. Protestowanie przeciwko złu jest obowiązkiem każdego człowieka. Godzenie się na wszystko to tolerancja źle pojęta. Nie wolno tolerować takiego postępowania innych ludzi, które może być niebezpieczne i szkodliwe, może zagrażać życiu i zdrowiu innych ludzi.

Niech przesłaniem tych obchodów będą słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Joanna Biernacka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe