17
2020
2017-08-01

Międzynarodowo w Sokołowie Podlaskim


   Przez 6 dni lipca pięćdziesięcioro dzieci z Białorusi, Ukrainy i Polski brało udział w koloniach p.n „Letnia Akademia”, zorganizowanych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim dzięki funduszom z Programu Współpracy Transgranicznej Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa Polska -Białoruś - Ukraina 2014-2020.  
   Uroczysta inauguracja projektu z udziałem między innymi Księdza Biskupa Seniora Antoniego Pacyfik Dydycza, Wicemarszałek Senatu Marii Koc, przedstawicieli Biura Projektu Tomasz Jędrzejewskiego i Agnieszki Ćwikły oraz Dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Łukasza Gołębiewskiego miała miejsce 10 lipca W czasie spotkania goście podkreślali, jak ważna jest integracja i wzajemne poznawanie się młodych ludzi, którzy już wkrótce będą wpływać na to, jak będzie wyglądała przyszłość oraz wychowywanie młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, które nigdy nie tracą na aktualności i dają cenny bagaż na przyszłość.
   W czasie kolejnych dni kolonii, której kierownikiem była Maria Smorczewska, realizowano bardzo bogaty program. Rozmowy Goście poznawali Sokołów Podlaski, zwiedzali Warszawę oraz bogate zbiory Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i Ziołowy Zakątek w Korycinach, gdzie mieli też możliwość wzięcia udziału w warsztatach „Młody zielarz”, podczas których wykonywali własne mieszanki zapachowe z ziół. Uczestnicy kolonii odwiedzili także siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, spotkali się z policjantami oraz pracownikami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Spotkania te były bardzo ciekawe, bogate w praktyczne informacje.
   Dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyły się też warsztaty z garncarstwa i deqoupage w Domu Miłosierdzia oraz zajęcia taneczne i plastyczne w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Jak poinformowała Maria Smorczewska, wieczory były czasem integracji międzynarodowej społeczności. Przedstawiciele poszczególnych krajów prezentowali swoje zwyczaje, tradycje, piosenki oraz potrawy najbardziej popularne w danym kraju. Również  dyskoteki były okazja do poznania  rodzimych przebojów.
    Uczestnicy „Letniej Akademii” byli bardzo zadowoleni z pobytu w Domu Miłosierdzia i z żalem opuszczali nasze miasto.

 
J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe