11
2020
2012-09-14

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze


W niedzielę 26 sierpnia w miejscowości Kudelczyn odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Bielany i Gminy Sokołów Podlaski walczyły o tytuł najlepszych, uczestnicząc w ćwiczeniach bojowych.

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Bielany, były to: Bielany-Wąsy, Kożuchów, Kowiesy, Paczuski Duże, Patrykozy, Rozbity Kamień, Trebień i Wojewódki Dolne oraz Kobieca Drużyna z Trebnia. Z terenu Gminy Sokołów Podlaski wystąpiło osiem następujących jednostek: Cukrownia, Grochów, Justynów, Kostki, Nowa Wieś, Przywózki, Skibniew i Wólka Miedzyńska.
Najskuteczniejsi z Gminy Bielany okazali się druhowie z OSP Bielany-Wąsy, drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Patrykozy a trzecie miejsce przypadło druhom z OSP Kożuchów. Wyróżnienie otrzymała Kobieca Drużyna Pożarnicza z Trebnia.
Druhowie z Gminy Sokołów Podlaski uzyskali następujące wyniki: 1 miejsce Skibniew, 2 miejsce Nowa Wieś, 3 miejsce OSP Cukrownia, która reprezentowała miasto Sokołów Podlaski.
Zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odbywają się co roku. Tradycyjnie  zawody organizowane są naprzemiennie z Gminą Sokołów Podlaski. W tym roku organizatorem był Zarząd Gminy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bielanach na czele z prezesem Zbigniewem Woźniakiem - Wójtem Gminy Bielany. Przeprowadzane zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności naszych jednostek OSP – przyznał po uroczystej odprawie Zbigniew Woźniak, Wójt Gminy Bielany. - To także sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetna rozrywka dla widzów.
Rozgrywki przyciągnęły nie tylko mieszkańców gmin biorących udział w zawodach, ale też swoją obecnością zaszczycili strażaków władze obu gmin oraz goście.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe