17
2020
2019-07-04

Międzygminne zawody sporotowo-pożarnicze


W niedzielę 30 czerwca w miejscowości Sikory odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Bielany, OSP z terenu gminy Sokołów Podlaski oraz OSP „Cukrownia”. Tego roku na zawodach mieliśmy zaszczyt gościć Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Kraskę oraz Posła na Sejm Daniela Milewskiego.

Rozgrywki są przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków oraz będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu. Są także znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu w poszczególnych miejscowościach. W życie strażackie wnoszą ożywienie i mobilizują do jak najlepszego przygotowania się do zawodów, które nieraz obserwują bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Komisję sędziowską powołał st. bryg. Tomasz Wilk Komendant Powiatowy PSP Sokołów Podlaskim, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Grzegorz Kuc.

Po oficjalnym otwarciu zawodów przez przedstawicieli poszczególnych gmin drużyny OSP przystąpiły do rywalizacji.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:
sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami
ćwiczenia bojowe

W zawodach rywalizowało 10 drużyn z gminy Bielany w tym jedna kobieca, 8 drużyn z gminy Sokołów Podlaski, w tym jedna kobieca oraz 2 drużyny OSP „Cukrownia”, w tym jedna kobieca.

W zaciętej rywalizacji zawodów pomiędzy drużynami z terenu gminy Bielany zwyciężyła drużyna z OSP Bielany Wąsy.

Klasyfikacja końcowa trzech pierwszych miejsc po obu konkurencjach przedstawia się następująco:

I . OSP Bielany Wąsy - 99,59 pkt.
II. OSP Patrykozy – 104,99 pkt.
III. OSP Wojewódki Dolne – 106,32 pkt.


Po ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego, odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom międzygminnych zawodów sportowo- pożarniczych.

Dla drużyn z gminy Bielany za trzy pierwsze miejsca zostały przyznane nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz nagród pieniężnych na zakup sprzętu strażackiego dla potrzeb jednostki. Nagroda pieniężna została także wręczona kobiecej drużynie z OSP Trebień za udział.

Dla pozostałych drużyn zostały wręczone dyplomy za udział w zawodach.

Wszystkim drużynom należą się wyrazy uznania w przygotowanie się do zawodów i wielkie uznanie za pokaz umiejętności pożarniczych.

Rozgrywki zgromadziły liczną publiczność i cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gmin biorących udział w zawodach.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/255,zawody-osp-w-bielanach.html


Info / Fot. UG Bielany 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe