43
2019
2010-11-18

Miasto wysoko w rankingu


Miasto Sokołów Podlaski znalazło się na 58 miejscu wśród najlepiej rozwijających się samorządów w Polsce, w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Ranking, który powstał po raz pierwszy w 2006 roku, ma za zadania wyszukiwać najlepsze, pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, gminy w Polsce.

Oceniają wszystkich
Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST powstaje na podstawie analizy 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Wszystkie oceny dokonywane są przez Komisję Ekspertów, w oparciu o kryteria Konkursu Teraz Polska. Zestawienie opracowywane jest na podstawie niezależnych danych GUS, prowadzone jest w trzech kategoriach (gminy wiejskie, gminy wiejsko-miejskie i gminy miejskie) i obejmuje 2479 jednostek samorządowych w Polsce, czyli wszystkie istniejące. Tegoroczny ranking przygotowywany został pod kierownictwem prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.
Warto odnotować fakt, że samorząd Sokołowa Podlaskiego znalazł się w czołówce najlepiej rozwijających się w Polsce. Zajął bowiem 58 miejsce w swojej kategorii. Zwyciężył Sopot.

To dobry kierunek
- 58 miejsce Sokołowa Podlaskiego w ogólnopolskim rankingu, uwzględniającym wszystkie samorządy w Polsce to olbrzymi sukces – ocenia burmistrz Bogusław Karakula. – W tak trudnej sytuacji politycznej i przy takim, a nie innym geograficznym położeniu miasta – bardzo się z tego miejsca cieszymy. W błędzie są wszyscy ci parlamentarzyści, którzy dyskredytują Sokołów Podlaski (vide Jacek Kozaczyński) i radni z poprzedniej kadencji, którym chce się miastem zarządzać w przyszłości i obiecują sukcesy w przyszłości. Można im się tylko dziwić, jak bardzo chcą się w sukcesy naszego miasta i mnie, jako burmistrza – wkomponować. Ich zasługi w tym temacie są co najmniej wątpliwe i jedynie w tworzeniu sukcesu miasta przeszkadzają. Pieniądze, jakie w ostatnim okresie miasto pozyskało na swój rozwój świadczą tylko o odpowiednim kierunku działań. Jeśli mówimy o bezrobociu, to kwota na Park Przemysłowy Sokołów Podlaski, którą miasto pozyskało – 23 mln zł – mówi sama za siebie. Są to pieniądze, które pójdą na utworzenie nowych miejsc pracy.  Malkontenci, a wśród nich kandydaci na stanowisko burmistrza, nie są w stanie nawet powtórzyć poprawnie nazwy przedsięwzięcia, nie mówiąc już o jego efektach. Nie będę dalej komentował ich wypowiedzi, bo sama chęć, by zostać burmistrzem to za mało. Trzeba mieć przy tym wiedzę, poziom i pomysły na miasto – podkreślił burmistrz.
INFO/FOT. BOŻENA GONTARZ
NA ZDJĘCIU - TEREN DAWNEJ CUKROWNI, GDZIE POWSTANIE PARK PRZEMYSŁOWY

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe