17
2020
2016-02-23

Miasto remontuje, mieszkańcy dewastują


- Ludzie na Majorce mieszkają w opłakanych warunkach, koniecznie trzeba im pomóc - alarmował na niedawnej sesji mieszkaniec miasta. 
 
Jest on częstym gościem w sokołowskich lokalach socjalnych, potocznie zwanych Majorką. Odwiedza tam swojego kolegę.
 
- Zawsze jestem wstrząśnięty po wizycie w tym miejscu. Ci ludzie żyją w bardzo złych warunkach. Trzeba im pomóc! - mówił.
 
Po chwili zwrócił uwagę na coś bardzo ważnego: - My tu myślimy o przyjęciu uchodźców, tymczasem spójrzmy lepiej na nasze lokalne podwórko. Niektórzy mieszkańcy żyją w bardzo kiepskich warunkach... 

Burmistrz Bogusław Karakula miał dobre wieści. Poinformował uczestników sesji, że niektórzy mieszkańcy "Majorki" otrzymali niedawno propozycję przeniesienia do lokalu o lepszym standardzie - przy ul. Olszewskiego. 
 
Niestety, nie skorzystali z tej propozycji. 

- To nie jest tak, że miasto nic nie robi. Wręcz przeciwnie, bardzo troszczymy się o tych mieszkańców, remontujemy im mieszkania. Sam osobiście odwiedzam niektórych i doskonale wiem, w jaki sposób należy im pomóc - mówił burmistrz Bogusław Karakula.
 
Dlaczego zatem niektórzy nie chcą przeprowadzić się do lokali o wyższym standardzie? Może czynsz byłby w nich wyższy?
 
- Wcale nie - odpowiada burmistrz. - Wartość czynszu jest identyczna; wynosi około 30 złotych miesięcznie. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie chcą się przenieść - dodaje B.Karakula. 
 
MIESZKAŃCY NIE DBAJĄ
Zdaniem burmistrza Karakuli, niektórzy mieszkańcy w ogóle nie dbają o lokale, które otrzymują od miasta. 

- Podam przykład. Pan X dostał lokal przy ulicy Ząbkowskiej. Lokal był w pełni wyremontowany, warunki były naprawdę dobre. Ten pan czynszu oczywiście nie płacił, ale to jeszcze nie koniec - rozpoczął burmistrz. 
 
Jak się potem okazało, mężczyzna po kilkunastu miesiącach całkowicie zdewastował mieszkanie. 

- Odwiedziliśmy go i bardzo się zdziwiliśmy. Z całym szacunkiem, ale świnie lepiej mieszkają na jakiejś upadłej wsi. Lokal, jaki wtedy zobaczyliśmy, był całkowicie zdemolowany. Do takiego stanu pan X doprowadził mieszkanie przez niecałe półtora roku. A dodać należy, że otrzymał go całkowicie za darmo, za nasze ciężko zapracowane pieniądze - kontynuował burmistrz. 
 
Dlaczego to zrobił? Można jedynie przypuszczać, że chciał otrzymać od miasta jeszcze lepsze mieszkanie. 

- Bo niektórzy myślą, że wszystko im się należy - mówi burmistrz. - Niejeden raz przychodził do mnie facet, na przykład po wyjściu z więzienia, i mówił, że mieszkanie mu się należy. Tu i teraz. Niektórzy   nawet mnie straszyli - zaznacza burmistrz.

***
Miasto corocznie na remonty mieszkań socjalnych przeznacza około 100 tysięcy. Ponadto ciągle buduje nowe lokale. W tym roku samorząd odda do użytku co najmniej 4. Obecnie trwają prace modernizacyjne w lokalu przy ulicy Lipowej, miasto przymierza się też do budowy dużego budynku przy ul. Dołowej. Według planów, powstaną tam 24 lokale socjalne. 
 
KW
 

« wróć | komentarze [10]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Powinno być tak, że co pół roku chodzi komisja złożona z pracownika cps, policjanta i pracowników UM, żeby sprawdzić i dowiedzieć się o lokatorze, czy były awantury, czy pobiera zasiłek z cps czy nadużywa alkoholu który jest przecież drogi czy posiada samochód i w jakim stanie jest lokal. Powinna być dużo większa kontrola. Nie może być tak że lokal jest zapisany na dwie osoby a mieszka w nim 6 lubi więcej jak to jest na ul. Krzywej 18a - to dopiero jest złodziejstwo.

"?"
2016-03-02 21:52:07

W KAŻDYM SPOŁECZEŃSTWIE JEST 5-8% DEWIATÓW. RÓŻNEJ MAŚCI. JEŚLI IM DA SIĘ RAZ ZA DARMO, TO NIE POPUSZCZĄ. A TYCH Z WIĘZIENIA SZKOLĄ PRZED WYJŚCIEM I NAPUSZCZAJĄ NA WŁADZĘ. KTO TO ROBI?.

ww
2016-02-29 15:26:11

Kto pisze ponownie pisze do nikogo?To absurd.


2016-02-28 13:15:08

Wyluzuj. Dawno nikt Cię nie złapał za nos? Nie masz dość jeszcze?

do nikogo
2016-02-25 22:59:19

W zwiazku z ogloszeniem przez Papieża Franciszka roku 2016, rokiem miłosierdzia, wybaczamy i modlimy się za Pana bebka o przywrócenie rozumu.Z chrześcijańskim pozdrowieniem.Szczęść Boże.


2016-02-25 16:34:25

Jihad, dostałeś niedawno kopa od Minarczuka i zamknąłeś się na trochę, ale znów wylazłeś i zaczynasz bekać te swoje głupoty. Boisz się podpisać, bo pamiętasz jeszcze klocka w gaciach jak cię M. dopadł. Człowieku jesteś niespełna rozumu i musisz sobie z tego jak najszybciej zdać sprawę, bo szkodzisz tylko sobie, tym co tu wyrabiasz. Zrozum to wreszcie! I zapamiętaj sobie raz na zawsze, bebek nie jest kobietą.

bebek
2016-02-25 09:55:00

Pani bebek z kim się pani na łby pomieniała?


2016-02-24 21:22:09

"Sam osobiście odwiedzam niektórych i doskonale wiem, w jaki sposób należy im pomóc - mówił burmistrz Bogusław Karakula." / No popatrz Boguś, sam osobiście i to zawsze przed samymi wyborami, kiedy masz najwięcej pracy na tym swoim stołku,...człowieku, co za zaangażowanie, po prostu nieprawdopodobne :P

bebek
2016-02-24 10:51:54

Dziwię się, że w takim małym mieście jak Sokołów jest tak dużo mieszkań socjalnych, a mają powstać jeszcze nowe. Po co całe życie harować na mieszkanie, lepiej dostać od miasta za darmo! Cwaniaków nie brakuje.

Genia
2016-02-24 08:24:24

Mieszkańcom "Majorki" i "Getta" to się już całkiem w głowach poprzewracało. Pod domami całkiem dobre samochody, a 30zł czynszu nie mają z czego zapłacić. Jak widać rozdawnictwo demoralizuje. Większość mieszkańców tych osiedli wykorzystuje to, że władze miasta uginają się przed ich żądaniami dla dobra własnego publicznego wizerunku.

Genek
2016-02-24 08:21:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe