42
2019
2019-04-03

„MATEMATYKA DZIKA”


Marzec jest miesiącem matematyki z tej okazji włączyliśmy się do obchodów ogólnopolskiego Dnia Matematyki 2019 pod hasłem „MATEMATYKA DZIKA”.

To największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce narodziło się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve!

21 marca zostały przeprowadzone obchody w Zespole Oświatowym w Grochowie, klasy zostały podzielone na grupy. W każdej klasie zostały przeprowadzone testy multimedialne składająca się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań sprawiło uczniom przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki...

Baw się matematyką!!!
Sylwia Kosieradzka 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe