12
2020
2013-12-04

Marzenie wójta: zostać radnym powiatu


Nie będzie kandydował w następnej kadencji, ale do zakończenia obecnej nie zamierza bezczynnie siedzieć. - Będę pracował, w dodatku bardzo solidnie. Wszystkimi swoimi siłami - zapowiada wójt gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski.

Służba zdrowia
Kilka miesięcy temu gm. Sterdyń zrezygnowała z usług świadczonych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej; ośrodek zdrowia przejęła wówczas prywatna firma. Czy zmiana była dobrą decyzją? - Tak, opieka medyczna w naszej gminie, odkąd świadczy ją podmiot prywatny, zmieniła się na lepsze. Ośrodek zdrowia został wyremontowany przez prywatną firmą. Służba zdrowia funkcjonuje jak najbardziej prawidłowo, co bardzo mnie cieszy - mówi wójt gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski. Jeśli chodzi o odwołanie wójta z Rady Społecznej SP ZOZ-u (pisaliśmy o tym 2 tygodnie temu) włodarz gminy nadal podtrzymuje swoje słowo, bo nie zamierza wyznaczać nowego członka. 
 
Brak alkoholu w sklepach GS
Od listopada w sklepach GS na terenie całej gminy Sterdyń nie można kupić alkoholu. Powód? Spóźnienie z opłatami. Problem poruszył jeden z mieszkańców w trakcie ostatniej sesji, która odbyła się 8 listopada. Wszystkie podmioty handlujące alkoholem muszą wpłacać odpowiednie kwoty w określonym terminie. GS spóźnił się z opłatą o 3 dni i teraz koncesja została zabrana. Wójt gminy w rozmowie z nami mówi, że GS nie poniesie jednak wielkich strat, mieszkańcy również, bowiem we wszystkich sklepach prywatnych alkohol nadal jest. W tym miejscu uspokajamy tych, którzy są zaniepokojeni zaistniałą sytuacją: za kilka miesięcy wszystko wróci do normy, powodów do zmartwień być nie powinno. 
 
Śmieci i turystyka
W zeszłym tygodniu włodarz gminy podpisał 2 umowy z Janiną Ewą Orzełowską, członkiem zarządu województwa mazowieckiego. Pierwsza umowa dotyczy segregacji odpadów - na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 85%, co stanowi 622 tys. zł. Druga umowa  dotyczy zwiększenia atrakcyjności turystycznej na terenie gminy - na ten cel gmina otrzymała 213 tys. zł. co również stanowi 85% wartości projektu.  W ramach pierwszej umowy zakupionych zostanie 3300 kontenerów do segregacji odpadów.
- Patrząc na to wizerunkowo, jest to wielki plus. Poza tym dofinansowanie w wysokości 85% również bardzo mnie cieszy, tym bardziej, że budżet na rok 2014 będzie skromny - tłumaczy wójt. 
W ramach dofinansowania na terenie gminy prowadzona będzie także edukacja ekologiczna. Podpisane zostało już porozumienie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, który podczas festynów będzie edukował lokalną społeczność. 
Odnośnie turystyki: niedługo na terenie gminy rozstawione będą tablice przyrodnicze i historyczne. Osoby, które lubią aktywny wypoczynek już mogą zacierać ręce, powiem powstanie siłownia wyposażona między innymi w wahadło, twister czy chociażby wioślarz. Dzieci również mają powody do radości, bo już wkrótce w okolicy szkół i przedszkoli powstanie MINIZOO, gdzie znajdą się figury egzotycznych zwierząt oraz ich opisy. 
 
***
Pomimo, że jest to ostatnia kadencja Czesława Mariana Zalewskiego, a do jej zakończenia pozostał jeszcze ponad rok, wójt nad realizacją projektów będzie pracował - jak sam podkreśla - bardzo solidnie. Włodarz gminy zdradził nam także, że jego marzeniem jest zostać radnym powiatu. 

KW
 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Emeryci na emeryture. Młodzi i ambitni mają teraz głos !

Obserwator 2
2013-12-21 22:49:56

Panie zmęczonyś pan, daj innym porządzić.

jodo
2013-12-10 18:24:41

Dziękujemy za zabagnienie gminy i życzymy papa.

strażak
2013-12-07 21:34:47

Na emeryture człowieku.

jk
2013-12-05 21:07:06
Strona 1/1


Dane kontaktowe