32
2019
2016-05-10

Martwią się o losy ośrodka


Radni powiatowi jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie bonifikaty przy sprzedaży nieruchomości. Chodzi o ośrodek zdrowia w Wyrozębach - Podawcach, w którym Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zamierza utworzyć dom dziecka. 

Uchwała została podjęta 25 kwietnia. Radni mieli na sesji sporo pytań. Wyrazili swoje zaniepokojenie w sprawie dalszego losu ośrodka zdrowia, który od wielu lat funkcjonuje w Wyrozębach. 
 
CARITAS ZABIERZE OŚRODEK?
Ośrodek znajduje się w jednym z budynków, który kupi od powiatu Caritas. Samorządowcy obawiają się, że Caritas przejmie placówkę. 
 
- Jak widzi pani przyszłość tego ośrodka? Czy jest szansa, aby przetrwał? - zapytał radny Ryszard Domański dyrektor sokołowskiego szpitala Ewę Wojciechowską.
 
Ta wyjaśniała: - Na razie nie znam szczegółów. Ale wiem jedno: ośrodek w Wyrozębach przynosi nam zysk, pacjenci są zadowoleni, pani doktor pracuje tam od wielu lat. Chcielibyśmy więc, aby ośrodek nadal pozostał w naszych strukturach. 

Dyrektor boi się jednak, że Caritas zechce przejąć prowadzenie ośrodka. 

- W Mińsku Mazowieckim Caritas prowadzi ośrodek podstawowej opieki zdrowotnej. Obawiam się, że tutaj będzie podobnie, w związku z czym odejdzie nam kolejny ośrodek. 

Więcej w papierowym wydaniu.
KW

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Byłam ostatnio w tych Wrozebach zrobili tam na tą pewnie okolicznośc asfalt nowy ale zapomnieli opuścić krawężniki do zajazdów ciekawe jak Ci ludzie na posesje teraz przez krawężnik bedą wjeżdżać ?

zaneta
2016-05-20 19:18:23

Testament już dawno nie obowiązuje. Poza tym jeżeli to będzie dom dziecka to też działalność chyba niezbyt zyskowna, a cel szczytny. Temat rzekomych chętnych na aptekę to chyba niezła ściema.

jkol
2016-05-18 18:16:53

Jak to łatwo /bezprawnie/daje się upusty na nieswoje. Katabasy, ich czarne towarzyszki, i cywilni przydupasy widzą zysk i narybek dla swoich. Tak ich nauczał Pan Jezus?. Wytrzymamy te kilka lat i będzie po waszej dominacji.

popo
2016-05-14 20:40:27

Ośrodek w Wyrozębach powinien być zwrócony spadkobiercom Dorii Dernałowicza bo złamano podstawowy zapis testamentu fundatora-: "celem fundatora-darczyńcy było i jest zgodnie z testamentem prowadzenie działalności charytatywnej" a nie biznesu ktróry przynosi zysk - pani dyrektor dała czytelny sygnał spadkobiercom o złamaniu testamentu- czyżby nieswiadomie!!!??? Może by tak radni nieporadni zapoznali się z testamentem!!!!

TW
2016-05-14 08:37:17

Jak to w końcu z tą apteką w tym budynku? Martwi się pani Wojciechowska, że ośrodek ucieknie, a przez tyle lat nie wydała zgody żeby jedno z pomieszczeń w ośrodku przeznaczyć na aptekę.


2016-05-10 12:46:53
Strona 1/1


Dane kontaktowe