2
2020
2011-01-03

Marta Sosnowska wicestarostą sokołowskim


„Jeśli nie wiesz, jak się zachować – zachowaj się przyzwoicie” – te słowa Antoniego Słonimskiego przytoczył na poniedziałkowej sesji wicestarosta Andrzej Minarczuk z PO, uzasadniając swoją rezygnację ze stanowiska po miesiącu urzędowania.

Druga w tej kadencji sesja Rady Powiatu Sokołowskiego odbywała się w dwóch odsłonach. Obrady rozpoczęły się w czwartek 23 grudnia. Radni podjęli kilka uchwał i zdecydowali o przerwie w posiedzeniu do 3 stycznia.

Wybrał PEC
W poniedziałek sesja rozpoczęła się od nowych wniosków do porządku obrad: o odwołaniu z funkcji wicestarosty Andrzeja Minarczuka i powołaniu w jego miejsce innej osoby. Oba zostały przyjęte.
- Chciałbym się dowiedzieć, co skłoniło wicestarostę do tak szybkiej rezygnacji z funkcji? – zapytał radny Marian Koć.
- Powodów jest kilka, ale jeden ma zasadnicze znaczenie. W chwili wyboru na wicestarostę pełniłem funkcję członka zarządu w spółce Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Siedlcach. Firma ta jest na etapie realizacji bardzo ważnego projektu, wartego około 60 mln złotych – wyjaśniał Andrzej Minarczuk. - Moje oczekiwania co do tego, że na okres pełnienia funkcji wicestarosty zostanie mi udzielony urlop bezpłatny. Niestety, nie udało mi się tych oczekiwań zrealizować. Ponieważ zarząd w spółce zarząd jest dwuosobowy, a wszelkie zmiany wymagają określonych procedur, w tej sytuacji – kiedy prowadzone są poważne inwestycje – potrzeba intensywnych i szybkich działań. Jak powiedział Antoni Słonimski –„Jeśli nie wiesz, jak się zachować – zachowaj się przyzwoicie”. Uważam, że na tym etapie przyzwoitość wymaga ode mnie, bym zrezygnował z funkcji wicestarosty i dokończył tamte inwestycje. To jest zasadniczy powód mojej decyzji.
W głosowaniu 12 radnych opowiedziało się za odwołaniem Andrzeja Minarczuka, 5 wstrzymało się od głosu.

Będę współpracować
Na stanowisko wicestarosty sokołowskiego zgłoszono jedną kandydaturę – Marty Sosnowskiej, wiceprezydent Siedlec z ramienia Platformy Obywatelskiej w poprzedniej kadencji samorządu. Uzasadnienie przedstawił starosta Leszek Iwaniuk.
- Pani Marta Sosnowska jest mężatką, ma troje dorosłych dzieci. Ma wyższe wykształcenie – skończyła studia na Wydziale Zarządzania Akademii Podlaskiej i podyplomowe studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – wyliczał starosta. – Większość doświadczenia zawodowego zdobywała w sektorze bankowym i finansowym. Była również pracownikiem samorządowym – od 2006 r. była radną miejską w Siedlcach a od 2007 roku – pierwszym zastępcą prezydenta Siedlec. Myślę, że ta kandydatura jest trafną i nasza współpraca układać się będzie jak najlepiej.
Wybór nowego wicestarosty odbywał się w tajnym głosowaniu, które przeprowadziła komisja skrutacyjna. Za kandydaturą Marty Sosnowskiej opowiedziało się 10 radnych, 7 było przeciw.
- Dziękuję wysokiej radzie za poparcie mojej kandydatury. To dla mnie zaszczyt. Jestem osobą otwartą i będę współpracować – bez oglądania się na przynależność polityczną – zadeklarowała nowa pani wicestarosta. – Dałam tego dowód podczas pracy w samorządzie siedleckim. Będę dokładać wszelkich starań, by powiat sokołowski był jak najlepiej postrzegany i promowany.
INFO/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe