17
2020
2015-05-22

Marsze dla Życia i Rodziny w ostatnią niedzielę maja


W ostatnią niedzielę maja ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci.

(Ze względu na Dni Sokołowa marsz w naszym mieście odbędzie się 7 czerwca)
Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. – To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia – wyjaśnia Jarosław Kniołek, koordynator wydarzenia.
 
Jednak Marsze, to nie tylko kolorowy korowód. To również dobitna odpowiedź na najważniejsze wyzwania naszych czasów. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.
– Pragniemy również zwrócić uwagę na potrzebę coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u którego podstaw leży odpowiedzialność, wartość rodziny oraz szacunek dla życia, daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne – tłumaczy Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
 
Przez ostatnie kilka lat obserwujemy w naszym kraju dynamiczny rozwój tej inicjatywy, która staje się istotnym wydarzeniem społecznym. W ubiegłym roku Marsze dla Życia i Rodziny zorganizowane były w 123 miastach. Liczba ta systematycznie rośnie. Kolejne miasta deklarują wolę przyłączenia się do Ruchu Marszowego.
Marsz  w  liczbach:
 
0
Tyle  lat  mają  najmłodsi  uczestnicy  Marszu.  Dlatego  w  niektórych  miastach  rozdawaliśmy dla  nich  dziecięce  body!
1
W  tylu  miastach  odbywał  się  Marsz  dla  Życia  i  Rodziny    w  2006  roku
140
W  tylu    będziemy  maszerowali  w  roku  2015.
550
Tyle  organizacji,  wspólnot  i  grup  było  zaangażowanych  w organizację  Marszów  w  2014  r.
2600
Tylu  darczyńców  wsparło  datkiem    organizację  Marszów  w  2014  roku.  Dziękujemy!
23 820
Tyle  plakatów  promocyjnych  wydrukowaliśmy  w  2014  roku.  
70 000
Tyle   kilometrów   przejechaliśmy   w   2014  roku  organizując  Marsze  
90 962
Liczba  odwiedzin  strony    internetowej  www.marsz.org    w  2014  roku.
1500000
Tyle  osób  wzięło  udział  w  Marszach  w  2014  roku.
 375000
Tyle  kilometrów  przeszli  wszyscy  uczestnicy  Marszów  dla  Życia    i  Rodziny  w  2014  r.
 
Opr. J.O.
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Pod chwytliwymi hasłami "życie, rodzina" propaguje się w Polsce państwo wyznaniowe które z poszanowaniem życia nie ma nic wspólnego. A podstawą jest nietolerancja dla Życia ludzi o innych poglądach niż "jedyne słuszne" prokościelne.

henio
2015-05-26 09:50:51

Wszystko ładnie i pięknie, gdyby nie sponsoring i "błogosławieństwo" Watykanu i przybocznych zakamuflowanych organizacji, jak np. Opus Dei, oraz wyraźne tendencje ku narodowo - katolickiemu ekstremizmowi. Widziałem i byłem świadkiem, jacy ludzie współorganizują te marsze i jacy ludzie w nich uczestniczą. Wolałbym, żeby w dużym kraju, demokratycznym, jakim jest Polska, takie marsze miały innych opiekunów i organizatorów.

xylo
2015-05-23 10:37:27
Strona 1/1


Dane kontaktowe