17
2020
2020-06-26

Marszałek Sejmu z wizytą w Sokołowie Podlaskim


 Dwudziestego czerwca br. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się otwarte spotkanie pomiędzy mieszkańcami miasta, a Marszałkiem Sejmu, czyli najwyższym przedstawicielem izby niższej polskiego parlamentu – Panią Elżbietą Witek. Sokołów Podlaski był kolejnym miejscem, który odwiedziła Pani Marszałek, reprezentując tym samym obecnego oraz kandydującego na przyszłą kadencję prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę.
 Pani Elżbieta Witek urząd Marszałka Sejmu sprawuje od 9 sierpnia 2019 r. Przed tym jednak już długo związana była z życiem politycznym w Polsce. W 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji w okręgu legnickim, w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat poselski,
a w 2011 r. wybrano ją przez radę polityczną PiS w skład komitetu politycznego swojego ugrupowania. W lipcu 2015 objęła funkcję rzecznika prasowego PiS, w tym samym roku została również ponownie wybrana do Sejmu. Szesnastego listopada 2015 została powołana na ministra oraz objęła funkcje szefa gabinetu politycznego premiera i rzecznika prasowego Rady Ministrów. Czwartego czerwca 2019 została powołana na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji,, w tym samym miesiącu prezydent powołał ją również w skład Rady Dialogu Społecznego. Dziewiątego sierpnia została odwołana ze składu Rady Ministrów, co było spowodowane wysunięciem jej kandydatury na urząd Marszałka Sejmu. Tego samego dnia została wybrana na to stanowisko,
 Podczas spotkania Pani Elżbieta Witek przypomniała co udało się zrobić podczas pięcioletniej kadencji obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Wspomniała o realizacji programów, które powstały w wyniku spotkań przedwyborczych polegających na wsparciu polskich rodzin, w tym o programie 500+ oraz o tak zwanej „trzynastce” czyli o dodatkowej emeryturze dla seniorów. Sprawująca urząd Marszałka Sejmu przypomniała także o wprowadzonej ustawie zmniejszającej wiek emerytalny, o zniesieniu obowiązku wizowego przy podróżach do Stanów Zjednoczonych oraz o zorganizowanym w Polsce w 2016 r. szczycie NATO, którego konsekwencją stało się utworzenie w Polsce batalionowych grup bojowych liczących 5000 amerykańskich żołnierzy. Ponadto wyliczając osiągnięcia obecnego prezydenta wskazała na ogromną szybkość w podejmowaniu działań w sytuacjach kryzysowych, takich jak obecna sytuacja epidemiologiczna oraz na umiejętne gospodarowanie i zarządzanie budżetem państwa w czasie ich trwania. W dalszej części spotkania opowiedziała o obecnych obietnicach wyborczych Prezydenta Andrzeja Dudy wskazując głównie na przyjętą 19 czerwca ustawę, zrównującą kobiety urodzone w 1953 r. w uprawnieniach emerytalnych i ich wysokości oraz na brak zgody z jego strony na podpisanie ustawy zezwalającej na małżeństwa homoseksualne.
 Na koniec Pani Marszałek poprosiła o udział w zaplanowanych na 28 czerwca wyborach prezydenckich, wskazując, że 5 lat temu frekwencja powiatu sokołowskiego w wyborach wynosiła jedynie 51 procent.
W późniejszej części spotkania głos zabrał były Minister Energii Pan Krzysztof Tchórzewski. W swojej wypowiedzi, podkreślił, że wbrew uderzającym z każdej strony zarzutom obecny rząd nie pozwala na dyskryminację kobiet. Swoją wypowiedź poparł wymieniając urzędujące w obecnym rządzie przedstawicielki płci pięknej.
 W spotkaniu uczestniczyli także poseł Maciej Górski, poseł Daniel Milewski, Starosta Elżbieta Sadowska oraz Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski – Bogusław Karakula. Całą sesję poprowadził senator i Wiceminister Zdrowia – Pan Waldemar Kraska. Spotkanie zwieńczyło się uroczystym wręczeniem kwiatów i pamiątkowym zdjęciem.

Wyszomierska Klaudia« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe