18
2019
2018-06-14

Marsz w upale dla życia i rodziny


Już od 13 lat Marsze dla Życia i Rodziny zmieniają Polskę. Sokołów Podlaski jest uczestnikiem tej inicjatywy od 2011 roku.

Od początku marsze w naszym mieście organizuje i prowadzi ks. dr Piotr Arbaszewski - Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. W niedzielę 10 czerwca po Mszy św. o godz. 12.30 marsz wyruszył z konkatedry. Tego dnia w Sokołowie i okolicy odbywało się wiele imprez, nie bez znaczenia był też ogromny upał i wcześniejsza godzina przedsięwzięcia, toteż nieco mniej liczna niż w latach ubiegłych grupa wędrowała ul. Wolności, Węgrowską aż do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, aby promować wartość życia i rodziny. Tradycyjnie marsz w Sokołowie miał pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ponad stu-osobowa grupa maszerowała ze śpiewem i modlitwą na ustach. Nie zabrakło świadectw uczestników. Marsz zakończył się Koronką do Miłosierdzia Bożego w sanktuarium przy ul. Oleksiaka-Wichury.

Ogólnopolskim koordynatorem marszów jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, na której czele stoi prezes Paweł Kwaśniak. Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Tego dnia pod  hasłem „Polska rodziną silna!” Marsze dla Życia i Rodziny odbyły się w 70 miastach. Jak podkreślają organizatorzy, obecny rok jest rokiem wspaniałych rocznic - stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i czterdziestej rocznicy wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Marsze są więc też formą  podziękowania naszym przodkom za przechowanie w rodzinach wiary, przywiązania do życia, poczucia wolności, wzajemnej miłości i odpowiedzialności; za przekazanie wartości, które sto lat temu pozwoliły Polsce na odzyskanie niepodległości. Wartości te powinny być fundamentem, na którym Polacy będą budować przyszłość swojej ojczyzny.
 J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe