2
2020
2014-06-11

Marsz dla Życia i Rodziny


Organizatorzy mogą być zadowoleni. W Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 8 czerwca przeszedł ulicami Wolności i H. Oleksiaka „Wichury”, wzięło udział kilkaset osób, a równie liczna grupa przybyła bezpośrednio do parku im. Księcia M.K. Ogińskiego.

Marsz poprowadził ks. Piotr Arbaszewski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej. W ostatnim etapie do Marszu dołączył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus oraz burmistrz Bogusław Karakula.
Po zakończeniu Marszu do zgromadzonych przemówił bp. Tadeusz Pikus, podkreślając, że umiłowanie życia oraz troska i szacunek dla rodziny nie powinny być tematami jednego dnia. „Nie należy zapominać, że w budowaniu domu potrzebny jest nie tylko człowiek. Dom jest tam, gdzie jest miłość i życzliwość” – dodał.  Z kolei włodarz miasta otwierając Festyn Rodzinny wyraził radość, że z każdym rokiem obie inicjatywy gromadzą coraz więcej uczestników.
Konferansjerami imprezy byli Alicja Danielska i Paweł Kryszczuk. Na placu przy Domu Miłosierdzia dla młodszych i starszych przygotowano różnorodne atrakcje – plac zabaw, wiele stoisk wystawienniczych, loterie, nie zabrakło domowych ciast i innych pyszności. Dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych cieszyło się jak zawsze stoisko Nadleśnictwa Sokołów. Rozstrzygnięto także i wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Moja rodzina - przygód kraina”, organizowany przez fundację „Strefa Pociech”. Na scenie występowały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 „Leśna Kraina”, uczniowie ZSS im. Jana Pawła II, grupy wokalne z sokołowskiego Ośrodka Kultury: Voci Cantati i Voci Bambini, Sterdyniacy, a gwiazdą wieczoru był Full Power Spirit – sławny nie tylko w Polsce zespół z kręgu  muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie w stylu hip-hop.  
Wielu dorosłych podpisem poparło petycję skierowaną do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Autorzy petycji oczekują zmian w Ustawie o systemie oświaty - dodania artykułu „Szkoły i placówki edukacyjne przekazują wzorzec małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz tworzonej przez małżonków trwałej rodziny jako optymalnego środowiska wychowania dzieci”. Do podpisania petycji zachęcał ks. Piotr Arbaszewski.
Organizatorami sokołowskiego Marszu dla Życia i Rodziny oraz Festynu Rodzinnego byli: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Dom Miłosierdzia, Caritas, władze miasta oraz Sokołowski Ośrodek Kultury.  

JO


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe