18
2019
2011-06-15

Małolaty za kierownicą


Policjanci zatrzymali 16-letniego kierowcę malucha, który jechał bez prawa jazdy i przewoził 13-latka. Opłakane skutki miał też motocyklowy rajd pijanego 17-latka.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło na ulicy Zagłoby w Sokołowie Podlaskim. Patrolujący swój rewir dzielnicowy, zobaczył jadącego fiata 126 p. W samochodzie było dwóch młodych chłopaków.

Mama nie wiedziała
- Wszystko wskazywało na to, że kierowca nie posiada prawa jazdy. Policjant postanowił zatrzymać auto do kontroli – relacjonuje rzecznik sokołowskiej policji Sławomir Tomaszewski. - Jego plany przewidzieli jadący maluchem chłopcy. Szybko odjechali na pobliską posesję i uciekli z samochodu. Schowali się w mieszkaniu jednego z nich. Jednak policjant bez trudu ich odnalazł. Okazało się, że kierujący samochodem 16-latek nie miał prawa jazdy. Samochód kupiła jego mama na początku czerwca. Jak powiedział, samochód wziął bez jej zgody.
Małoletni kierowca odpowie za kierowanie bez uprawnień przed sądem dla nieletnich.

Motocyklem w tira
Alkohol, brak uprawnień i doświadczenia były głównymi przyczynami zdarzenie, które - na szczęście - tylko groźnie wyglądało… W niedzielę 12 czerwca około godz. 19. na ulicy Węgrowskiej doszło do zderzenia motocykla i samochodu ciężarowego.
- Kierujący niezarejestrowanym motocyklem dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem przejazdu, zauważył ciężarówkę i w ostatniej chwili próbował gwałtownie zahamować. Wskutek takiego manewru motocykl się przewrócił. Kierowca spadł z jednośladu, a jego pojazd uderzył w tira – informuje rzecznik policji. - Motocyklistę przewieziono do szpitala. Doznał ogólnych potłuczeń. Od 17 letniego kierowcy policjanci pobrali krew na zawartość alkoholu, gdyż ze względu na stopień upojenia, nie było możliwe badanie wydychanego powietrza. W szpitalu wyjaśniał, że wypił 6 piw. Okazało się również, że 17-letni motocyklista, nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.
BOŻENA GONTARZ
FOT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI/ARCHIWUM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe