43
2019
2016-12-31

Mali Wolontariusze z Miejskiego Przedszkola nr 2


Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu. MP nr 2 w Sokołowie Podlaskim już od dawna realizuje projekt „Mali wolontariusze to my”, którego głównym celem jest kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości społecznej, chęci pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający świat. Realizacja projektu przewiduje szereg inicjatyw o charakterze charytatywnym.

W przedszkolu od 2011 r. prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek, dochód z której w całości przeznaczony jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Od 2014 r. placówka bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Szlachetna paczka”. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców, pokrzywdzone przez los rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również i marzeniom. Z wielkim zaangażowaniem Przedszkole bierze również udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wspiera zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce. Przedszkolnej społeczności nie brakuje tez w akcji Góra Grosza - zebrane monety przekazywane są na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Jednym z ostatnich działań charytatywnych była zbiórka pieniędzy na zakup pluszowych misiów Zdrowusi dla chorych dzieci. W dniu Święta Pluszowego Misia mali pacjenci sokołowskiego szpitala otrzymali pluszaki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Delegacja przedszkola ponownie odwiedziła oddział dziecięcy 6 grudnia i wcielając się w rolę pomocników Mikołaja przekazała dzieciom kolejne Zdrowusie, które od razu poprawiły samopoczucie pacjentów.

Wychowawcy MP nr 2 są przekonani, że Mały Wolontariat to nie tylko działania na rzecz drugiego człowieka, ale także na rzecz otaczającego nas świata i najbliższego otoczenia, a bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną w biegu dzisiejszego świata. Dlatego pragną wpoić dzieciom myśl, iż satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę. Informują również, że projekt „Mali wolontariusze to my" przewiduje kolejne działania dla ludzi w potrzebie. Kierują też słowa wdzięczności do rodziców: „Wierzymy, że przy kolejnej naszej akcji znowu będziecie z nami! Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, ale bezinteresownie wyciągają ręce i proponują swoją pomoc. I choć dobra robota nie potrzebuje pochwały, my chcemy pochwalić się, że mamy rodziców, na których zawsze możemy liczyć. Swoją postawą pokazujecie swoim dzieciom, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu”.


Opr. J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe