17
2020
2019-06-04

Mali wędkarze wystartowali w zawodach


48 dzieci w niedzielne przedpołudnie, 2 czerwca wzięło udział w Zawodach Wędkarskich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy był Zarząd Koła Wędkarskiego nr 30 w Sokołowie Podlaskim.

Impreza rozpoczęła się zbiórką wszystkich uczestników o 8.00 rano wokół zbiornika wodnego znajdującego się na terenie Parku Księcia Ogińskiego przy ul. Lipowej. Po powitaniu wszystkich uczestników przez organizatorów, młodzi adepci sztuki wędkarskiej chwycili za wędki, by przez dwie godziny złowić jak najwięcej ryb. Pogoda tego dnia dopisała, jak i kibice. Najmłodsi przez cały czas zawodów pozostawali pod opieką dorosłego opiekuna, który ponosił odpowiedzialność za startującego oraz wspierał i dodawał animuszu. Wszystkie ryby łowione były na wędkę z kołowrotkiem lub wędkę typu bat do 6-metrów ze spławikiem. Rywalizacja była zacięta, a po zakończonych połowach nastąpiło ważenie i pomiar złowionych ryb. Zawody odbyły się na „żywej rybie”, dlatego po ustaleniu punktacji, wszystkie ryby zostały wypuszczone z powrotem do zbiornika.

Jak na zawody przystało, ktoś musiał być najlepszym. W chwili ogłoszenia wyników okazało się, że zdobywcą pierwszego miejsca została Julia Marchel (1,66 kg ryby). Drugie miejsce zajął Michał Marchel (1,60 kg ryby), trzecie Olivier Dabiński (1,31 kg ryby).

W podsumowaniu klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 (4,39 kg ryby). Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 (3,62 kg ryby), zaś na trzecim Salezjańska Szkoła Podstawowa (1,36 kg ryby).

Najdłuższa złowiona ryba mierzyła 38 cm. Tym wynikiem poszczycił się Olivier Dabiński.

Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne paczki ze słodyczami. W klasyfikacji indywidualnej uczestnicy, którzy stanęli na podium, otrzymali nagrody rzeczowe, a do zwycięskich delegacji szkół powędrowały puchary.Dziesięciu najlepszym zawodnikom, którym udało się złowić najwięcej ryb organizatorzy wręczyli nagrody rzeczowe. Warto dodać, że najmłodszym zawodnikiem był Mikołaj Wojewódzki ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Oprócz wspólnego wędkowania, organizatorzy przygotowali dla dzieci przejazd łodzią motorową po stawie oraz grill. Nad wsparciem technicznym oraz bezpieczeństwem imprezy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna „Cukrownia”.

Głównymi sponsorami imprezy byli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski oraz firmy: Me Tech Artykuły Metalowe, PSS „Społem” w Sokołowie Podlaskim, Polsero sp. z o.o., PHU Pogorzelscy, Zakłady Mięsne Sokołów S.A., Axan, STW Stacja Paliw, Safe Glas, Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Tomasz Lejnert.


Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe