17
2020
2011-12-01

Mali przyjaciele przyrody


Efektem tego współdziałania jest Program Edukacyjny „Mali przyjaciele przyrody”, który powstał w tym roku szkolnym z inicjatywy obu instytucji, a 23 listopada w przedszkolu odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu. Była to też okazja do kolejnego spotkania przedszkolaków z panami z Nadleśnictwa. Program podpisali: dyrektor miejskiego Przedszkola Nr 4 Ewa Zakrzewska i vice – Nadleśniczy Maciej Wójcicki.

Celem programu jest przybliżenie dzieciom zagadnień przyrodniczych zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Plan działań opiera się na cyklicznych spotkaniach w przedszkolu, lesie i budynku Nadleśnictwa, podczas których mali przyjaciele przyrody rozwijają swoje zainteresowania proekologiczne. Spotkania dzieci z żywą przyrodą pogłębiają ich świadomość tego, że człowiek jest integralną częścią środowiska przyrodniczego i troska o nie należy do nas. Z kilkunastu zaplanowanych działań odbyła się już wyprawa do szkółki leśnej w Holenderni i spotkanie z leśniczym w Leśniczówce Przeździatka

            Autorzy programu to nauczycielki przedszkola Katarzyna Nawacka i Edyta Chodowiec oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Paweł Tomasiak.

            j.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe