11
2019
2017-04-18

MAKEITREAL WYSTARTOWAŁ W I LICEUM!!!


12 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klas IA i IE realizowane w projekcie unijnym MAKEITREAL realizowanym w ramach programu ERASMUS +.
Zajęcia prowadzili wykładowcy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej: dr inż. Przemysław Duda i mgr inż. Artur Sobczyk we współpracy z nauczycielami liceum, którzy odbyli szkolenie w Salonikach. W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z podstawami projektowania obiektów 3D, a następnie tworzyli własne projekty. Niektóre z nich zostały wydrukowane – na razie na drukarce pana Artura Sobczyka. W najbliższym czasie w ramach projektu MAKEITREAL będzie kupiona drukarka 3D dla I Liceum i kolejne projekty uczniowie będą drukować na własnej.
Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z innymi projektami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej, w których też możemy uczestniczyć - między innymi platformą edukacyjną tworzoną w projekcie Stemforyouth. Dzięki niej będzie możliwy dostęp do wirtualnych laboratoriów i laboratoriów sterowanych przez Internet.
W projekcie MAKEITREAL (także innych do których przystąpimy) będą mogli brać udział przyszli uczniowie klas pierwszych I Liceum. Następne zajęcia planowane są na 24 kwietnia – w Dniu Otwartym I LO.Jarosław Krakowski, nauczyciel I Liceum

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe