2
2020
2017-10-25

MAKEITREAL - Kadra I Liceum na szkoleniu w Warszawie


 W dniach 9-14 października w ramach projektu MAKEITREAL odbyło się szkolenie dla uczestników projektu zorganizowanie przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej. W szkoleniu tym wzięło udział czworo nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

W czasie szkolenia uczestnicy zapoznali się z praktycznym zastosowaniem druku 3D, m. in. w medycynie, technologią tworzenia modeli 3D z zastosowaniem skanowania obiektów.

Ważną częścią szkolenia było doskonalenie umiejętności projektowania obiektów i drukowania na różnych typach drukarek – także wykorzystania pisaków 3D.

Szkolenie stanowiło istotne przygotowanie do wdrożenia w szkołach partnerskich drugiego etapu projektu. Omawiane były modele przewidywane do wykonania przez uczniów z uwzględnieniem różnych metod projektowania. W trakcie dyskusji wnoszono poprawki do modeli ułatwiające ich projektowanie. Ponadto szkolenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w przebiegu projektu u różnych partnerów, a także programów i metod nauczania w różnych krajach.

Jarosław Krakowski, nauczyciel fizyki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe