17
2020
2019-05-29

"Majówka Seniora" w Bielanach


W dniu 21 maja 2019 r. w gminie Bielany odbyła się zgodnie z wieloletnia już tradycją „Majówka Seniora” dla wszystkich samotnych seniorów z terenu naszej Gminy. Na spotkanie przybyło ok. 100 osób. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Gminy, którzy często nie mają „drugiej połówki”, mieszkają sami, albo w ogóle nie posiadają rodziny. W tym dniu nasi seniorzy mieli okazję spotkać się z rówieśnikami, znajomymi, pośpiewać wspólnie, potańczyć, wymienić poglądy czy powspominać dawne czasy.

Imprezę otworzyli Wójt Gminy Bielany P. Zbigniew Woźniak oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej P. Barbara Wojewódzka. Następnie głos zabrał gość honorowy uroczystości Wicemarszałek Senatu RP P. Adam Bielan, a po nim z-ca przewodniczącego Rady Gminy Bielany P. Jan Łopuch. Wszystkim pobłogosławił Proboszcz Parafii Rozbity Kamień ks. Andrzej Ułasiuk.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielanach wspólnie z P. Wiesławą Smuniewską – Firma „Smaczny Kąsek” przygotowali poczęstunek. Oprawą muzyczną spotkania zajął się P. Dominik Grzyb wraz z chórem złożonym z 30 uczniów Zespołów Oświatowych w Bielanach Jarosławach i Rozbitym Kamieniu.

Wiele osób starszych po spotkaniu składało podziękowania na ręce pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielanach wszystkim, którzy wnieśli wkład we współorganizowanie „Majówki Seniora”. Uczestnicy dziękowali za to że takie spotkania są organizowane, ponieważ ludzie starsi czują się zapomniani i głównie w takich sytuacjach mają możliwość się spotkać, porozmawiać, pobawić. Najlepszym podziękowaniem jest uśmiech i radość osób starszych, które w tej uroczystości wzięły udział. Uczestnicy wyrazili chęć spotkania się za rok.

Barbara Wojewódzka


======================================================

Wójt Gminy Bielany wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie dziękują sponsorom, którzy współuczestniczyli w organizacji „Majówki Seniora” w Bielanach w dniu 21.05.2019 r.

1. P. Teresa i Jan Kosieradzcy– Kowiesy
2. Firma „MADO” P. Andrzeja Mroza z Kosowa Lackiego
3. P. Wiesław Skorupka –Firma „EDEN”
4. Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim
5. Firma TOPAZ- Zbigniew Paczóski Sokołów Podlaski
6. Piekarnia BIELANY P. Doroty i Andrzeja Bielińskich

Podziękowania należą się również Panu Dominikowi Grzybowi za oprawę muzyczną i przygotowanie chórku złożonego z 30 uczniów Zespołów Oświatowych w Bielanach-Jarosławach i Rozbitym Kamieniu.Info / Fot. UG w Bielanach

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe