32
2019
2018-05-30

„Majówka Seniora” w Bielanach


W dniu 16 maja 2018 r. w gminie Bielany odbyła się zgodnie z wieloletnia już tradycją „Majówka Seniora” dla wszystkich samotnych seniorów z terenu gminy. Na spotkanie przybyło ok. 70 osób.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Gminy, którzy często nie mają „drugiej połówki”, mieszkają sami, albo w ogóle nie posiadają rodziny. W tym dniu nasi seniorzy mieli okazję spotkać się z rówieśnikami, znajomymi, pośpiewać wspólnie, potańczyć, wymienić poglądy czy powspominać dawne czasy. Imprezę otworzyli Wójt Gminy Bielany P. Zbigniew Woźniak oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej P. Barbara Wojewódzka. Wszystkim pobłogosławił Proboszcz Parafii Kożuchówek ks. Zbigniew Średziński. Głos zabrał również: z-ca przewodniczącego Rady Gminy Bielany P. Jan Łopuch. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielanach wspólnie z P. Wiesławą Smuniewską – Firma „Smaczny Kąsek” przygotowali poczęstunek. Oprawą muzyczną spotkania zajął się P. Dominik Grzyb wraz z chórem złożonym z 30 uczniów Zespołów Oświatowych w Bielanach Jarosławach i Rozbitym Kamieniu. Pozytywnym zaskoczeniem był udział dużej liczby uczestników spotkania we wspólnym śpiewaniu i tańcach, do których przygrywano na akordeonie. Wiele osób starszych po spotkaniu składało podziękowania na ręce pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielanach wszystkim, którzy wnieśli wkład we współorganizowanie „Majówki Seniora”. Uczestnicy dziękowali za to, że takie spotkania są organizowane, ponieważ ludzie starsi czują się zapomniani i głównie w takich sytuacjach mają możliwość się spotkać, porozmawiać, pobawić. Najlepszym podziękowaniem jest uśmiech i radość osób starszych, które w tej uroczystości wzięły udział. Uczestnicy wyrazili chęć spotkania się za rok.

Wójt Gminy Bielany wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie dziękują sponsorom, którzy współuczestniczyli w organizacji „Majówki Seniora”:

- Firma „MADO” Pana Andrzeja Mroza z Kosowa Lackiego
- Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim
- Piekarnia BIELANY P. Doroty i Andrzeja Bielińskich
- P. Miszczuk Dorota i Krzysztof –Kowiesy
- P. Kosieradzcy Teresa i Jan – Kowiesy

Podziękowania należą się również Panu Dominikowi Grzybowi za oprawę muzyczną i przygotowanie chórku złożonego z 30 uczniów Zespołów Oświatowych w Bielanach-Jarosławach i Rozbitym Kamieniu.
 Info / Fot. UG Bielany 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe