15
2020
2015-07-05

M-GOK: Prace w toku


Na przełomie lipca i sierpnia zakończy się remont Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim. Uroczyste otwarcie obiektu najwcześniej we wrześniu.

Przymiarka do remontu rozpoczęła się kilka lat temu. Samorząd nigdy nie miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby zrobić to wyłącznie z własnych środków. Szukano więc dofinansowania. Burmistrz Jan Słomiak i dyrektor ośrodka Ewa Rutkowska pisali wnioski wszędzie, gdzie tylko mogli. 
 
W tym roku wreszcie się udało.  W marcu samorząd otrzymał ponad 600 tysięcy dofinansowania  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu pn. "Poprawa jakości oferty kulturalnej i promocja dziedzictwa  kulturowego regionu".

Projekt obejmuje modernizację budynku M-GOK, w tym docieplenie fundamentów i elewacji, remont schodów wejściowych, wymianę stolarki drzwiowej oraz przede wszystkim remont sali widowiskowej. Ponadto zakupiona zostanie scena plenerowa oraz utworzony zostanie plenerowy kącik kulturalnej relaksacji, w którym znajdziemy stół do gry w ping-pong, krzesełka oraz leżaki ogrodowe.  W ramach projektu powstanie także portal internetowy, na którym publikowane będą informacje dotyczące kultury. Portal dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
 
Gmina Kosów Lacki realizuje projekt w partnerstwie z trzema  stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy: Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Kosowskiej, Stowarzyszeniem na rzecz dzieci i młodzieży z gm. Kosów Lacki i Kosowskim Klubem Seniora. 
 
Prace zakończą się na przełomie lipca i sierpnia. Uroczyste otwarcie wyremontowanego obiektu nastąpi najwcześniej we wrześniu. Burmistrz myśli jednak o tym, aby zrobić to dopiero w maju 2016 roku - wtedy  budynek M-GOK ukończy 40 lat.
 
KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To od września do maja 2016 M-GOK będzie zamknięty?

Kos
2015-07-06 09:15:52
Strona 1/1


Dane kontaktowe