2
2020
2018-09-25

Lokatorzy już wkrótce otrzymają klucze


Na 15 października Sokołowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaplanowała oddanie do użytku swoją najnowszą inwestycję mieszkaniową przy ulicy Piłsudskiego 10. W tej chwili w budynku trwają jeszcze ostatnie procedury odbiorowe.

- Przygotowania do budowy 72-rodzinnego budynku ruszyły w 2014 roku. Pod koniec sierpnia br. generalny wykonawca zgłosił zakończenie budowy – poinformował w rozmowie prezes SSM, Michał Siemieniak.

W budynku, który wkrótce zostanie przekazany do użytku mieszkańcom, na sześciu kondygnacjach znajdują się 72 mieszkania o zróżnicowanej wielkości – od mieszkań jednopokojowych po czteropokojowe, o powierzchni od 37 do 82 metrów kwadratowych. Na parterze znajduje się 8 lokali usługowych o niskiej uciążliwości dla mieszkańców. Swoje lokale otworzą tam m. in. radca prawny, fryzjer i stomatolog.

- Na każdej klatce schodowej znajdują się windy osobowe, które są zgodne z unijnymi wymogami nakładającymi obowiązek zainstalowania wind o gabarytach, które umożliwiają przetransportowanie chorego na łóżku lub noszach – powiedział prezes SSM. Oprócz tego, zgodnie z przepisami każdy inwestor zagospodarowujący działkę budowlaną musi zapewnić wystarczającą ilość miejsc parkingowych. Na każdy lokal mieszkalny musi przypada jedno miejsce postojowe oraz dwa na każdy lokal usługowy, dlatego przed budynkiem powstanie parking na 88 miejsc. Aby zapewnić porządek wszystkie miejsca postojowe będą ponumerowane i przypisane do poszczególnych mieszkań – dodał prezes.

Inwestycja powstała w standardzie deweloperskim. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje 3,1 tys. zł. I choć budynek zostanie oddany do użytku za niespełna miesiąc, to wszystkie lokale znalazły już swoich właścicieli. Prezes podkreślił, że najpierw przyjmowane były zgłoszenia chętnych na mieszkania, a dopiero później rozpoczęła się inwestycja. Chętnych na zakup tych mieszkań było znacznie więcej niż mogliśmy wybudować – przyznał. W mieście kwitnie budownictwo mieszkaniowe, a rynek ciągle się nie nasycił. Jednak działalność inwestycyjna spółdzielni niesie zawsze za sobą ryzyko, dlatego musi być prowadzona rozważnie i poprzedzona analizą popytu. – Cena mieszkań oferowana przez spółdzielnię mieszkaniową jest mniejsza niż firm deweloperskich ze względu na to, że prawo nie pozwala spółdzielniom na zarobek. Staramy się utrzymywać koszty w ryzach, choć jest ciężko, bo ceny rosną – podkreślił prezes.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Sokołowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sokołowie Podlaskim wybudowała i przekazała do użytkowania 40-rodzinny budynek przy ul. Piłsudskiego 7. Warto zaznaczyć, że tam także wszystkie lokale znalazły swoich właścicieli.

Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe