1
2020
2018-06-19

,,Literacka twórczość Jana Pawła II”


W poniedziałek 28 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,,Literacka twórczość Jana Pawła II”. O dużym zainteresowaniu poezją naszego wielkiego rodaka świadczy niewątpliwie liczba uczestników konkursu – aż dwudziestu gimnazjalistów z siedmiu szkół: z Ceranowa, Kamionny, Kosowa Lackiego, Małkini Górnej (Zespołu Szkół nr 2), Prostyni, Skibniewa i Sterdyni. Na najlepszych czekały cenne rzeczowe nagrody ufundowane przez organizatora – Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a dla wszystkich uczestników - upominki od władz samorządowych Kosowa Lackiego.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Biskupa Tadeusza Pikusa, którego obecność uświetniła wydarzenie. Na uroczystość przybyli także Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz ks. Jarosław Wojasiński, pełniący obowiązki proboszcza Parafii NNMP w Kosowie Lackim. Wśród zgromadzonych nie zabrakło także młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Jury konkursu przyznało: I miejsce Katarzynie Fabisiak ze szkoły w Ceranowie, II miejsce - Darii Ołtarzewskiej z Prostyni oraz III miejsce – Julii Kur ze Sterdyni.

Ks. bp Tadeusz Pikus w słowie skierowanym do uczestników wszystkich nazwał zwycięzcami, dziękował młodym ludziom za piękną postawę i zachęcał do wysiłku, do zgłębiania twórczości Jana Pawła II. Odnosząc się do wysłuchanych wierszy, wskazywał na mądre, metaforyczne ich przesłanie, podkreślał wartości etyczne, moralne, patriotyczne oraz bogactwo osobowości Papieża ujawniające się w pięknym poetyckim języku, Biskup na ręce pani dyrektor Hanny Przesmyckiej serdecznie gratulował inicjatywy i dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu.

Dla nauczycieli Zespołu Szkół w Kosowie Lackim był to pierwszy w historii placówki konkurs recytatorski dotyczący twórczości Karola Wojtyły - Jana Pawła II adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Głównym celem konkursu była popularyzacja poezji najsłynniejszego Polaka - dobrze znanego jako papieża, ale mniej jako poety. Wybór wynikał także z planu działań szkoły w związku z Rokiem dla Niepodległej.

Organizatorzy gratulują laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu, serdecznie dziękują dyrektorom szkól za umożliwienie młodzieży udziału, a zainteresowanym opiekunom - za pomoc w przygotowaniu recytacji.

 Info / Fot: LO w Kosowie Lackim 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Tragedia. Śmiech na sali. Tylko tych młodych szkoda. A i kiecki miały za krótkie, bo temu katabasowi sutanna drgała. Ciekawe kto za to bulił. Ten pajac w beretce, czy urząd?.

popo
2018-06-25 12:57:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe