21
2018
2017-08-22

List do redakcji


W tekście „Patriotyczne uroczystości w gminie Bielany”, zamieszczonym w WS z dnia 8.08.2017, wspomniano o wystąpieniu senatora Waldemara Kraski i o liście posła Damiana Milewskiego, odczytanym przez Zbigniewa Czerkasa.
Senator przypomniał, że ziemia ta wydała wielu patriotów, a obecnie w całym narodzie taki duch się odradza, napisano w tekście. O każdej ziemi można napisać, że wydała wielu patriotów więc senator nie musiał tego ilustrować przykładami, choć wierzę, że mógłby. Litościwie pominięto, że jako przykład odradzającego się patriotyzmu podał kibiców Legii (gdzie Rzym, gdzie Krym!) i ich transparent, ponoć patriotyczny. Kilka miesięcy temu na tejże Legii widziałem transparent zapowiadający szubienice dla KOD, Nowoczesnej, GW [Gazety Wyborczej], Tomasza Lisa i Moniki Olejnik. Uchowaj nas Boże od takich patriotycznych wzorców, od takiego odradzania się ducha.
Rozwijając wzmiankę o odczytanym liście posła Milewskiego należy wspomnieć, iż poseł mówił o siłach przeszkadzających w dziele dobrej zmiany. Sił tych nie wymienił z nazwy. Domyślam się, że miał na myśli Episkopat Polski, który skrytykował anty-chrześcijańską postawę wobec uchodźców, może w szczególności arcybiskupa Gądeckiego, który zwrócił się do wiernych: w sprawie uchodźców słuchajcie Jezusa, nie polityków. Zapewne na czarnej liście owych sił posła Milewskiego znalazłby się prezydent Duda wetujący dwie z trzech ustaw likwidujących niezależność sądownictwa i powtórnie Episkopat, dziękujący prezydentowi za wspomniane weta.
Nasuwa mi się smutna refleksja, że gdyby w Persji (obecnie Iran) rządy sprawowała Dobra Zmiana, gdy Anders wyprowadzał wojsko polskie wraz ze 120 tysiącami cywilów, w tym matek z dziećmi, to większość z nich zmarłaby z głodu, wycieńczenia i chorób w ZSRR. A zostali oni przyjęci w Persji niezwykle życzliwie i gościnnie.
Zbigniew Wąsowski
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe