17
2020
2012-02-24

Likwidacja powiatów – plotka, czy zagrożenie?


- Nie wiem na ile to prawda, ale chociażby wczoraj słyszałem pogłoski, że powiat łosicki ma zostać dołączony do powiatu siedleckiego, garwoliński do Mińska Mazowieckiego i z tego co wiem Garwolin już podjął działania, które mają ochronić go przed tym zabiegiem – informuje radny Ratyński.

Jak się okazało podczas ostatniego konwentu starostów temat łączenia powiatów również został poruszony. Zgromadzeni na nim starostowie pytali o tą kwestię zarówno ministrów jak i przedstawicieli Sejmu.

-  W tej chwili nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat. – informuje starosta sokołowski Leszek Iwaniuk. – Niemniej jednak samorządy dość mocno ten temat podnoszą ze względu na ruchy, które w tej chwili są wykonywane. Mam na myśli np. łączenie sądów, zabieranie prokuratur, czy też łączenie ZUSów. To wszystko wskazuje na to, że taka pokusa istnieje. Starostowie na konwencie jednogłośnie wyrazili swój sprzeciw na temat tych działań. Ustaliliśmy również, że nie pozwolimy na to, aby ktokolwiek nas ze sobą skłócił, ponieważ wiadomo, że walka między samorządami sprzyja wprowadzeniom takich zmian. – dodaje starosta.

 

JF

 

« wróć | komentarze [9]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

do komentarza "algorytm likwidacji". Cudnie lepiej ująć tego nie można. Staroście utrata pracy nie grozi - partyjny kolega minister coś na to zaradzi.

Pewien obywatel
2012-02-28 08:55:22

Panie wiecha widać znajomość tematu w szczególności jest pan dobry z ortografi do nauki baranie

sfuiclowiek
2012-02-27 21:17:12

Przez większość komentatorów przemawia nieuzasadniona żądza popisania się negatywnym komentarzem, spójrzcie trochę normalnym wzrokiem, byłam w ostatnim czasie wielokrotnie w urzędzie powiatowym, tak w budownictwie jak i geodezji otrzymałam wyczerpujące informacje, poparte rzetelnością, uprzejmością i znajomością prawa, gdybym poszła z tymi problemami do mecenasów nie wiem czy moja pensja by wystarczyła zdejmijcie te żmijowate okulary i spróbujcie patrzeć normalnym wzrokiem, wspomnijcie swoje wizyty w urzędzie napewno nie jest tak żle jak piszecie,

Nieurzędnik
2012-02-27 12:54:37

Oni tylko potrafią - swoich (bez wykształcenia i odpowiedniej wiedzy)wsadzać na stanowiska!

czytelnik
2012-02-27 08:59:46

Nareszcie.Tym urzędnikom już dziękujemy.O 10 lat za późno.

Andrzej
2012-02-25 18:10:41

Matko Boska Częstochowska,tzw.starosta dał głos.PO CO!. Decyzja o likwidacji powiatu sokołowskiego zapadła w roku 2010. Podobnie jak innych powiatów i instytucji,które w nazwie mają rejonowy lub powiatowy. O tym myślących inaczej z pesielu nie poinformowali ci z koalicji?. A to niedobrzy ludzie. Teraz na szczaw pójdzie ze 200 tys.ich i do sejmu wrota zamknięte. Ja informowałem o tym już dawno temu. Czytać nieuki.

wiem
2012-02-25 17:02:56

Zamiast komentarza, dedykacja - utwór Zespołu Reprezentacyjnego "Król"

Algorytm włodarza
2012-02-25 15:22:50

... i bardzo dobrze!Powiat tylko generuje koszty i nikt oprócz powiatowych urzędasów i tych smiesznych radnych-bezradnych nie ma w tym interesu aby istniał.Mżonka jest,ze dba o obywatela i jego sprawy oraz zdobywa nowe miejsca pracy.Pracownicy starostwa poczuja,jak sie zyje za" drzwiami urzedu "za pensję,jaką ma ogół ludzi.Oni likwidowali,to teraz Ich zlikwidują!A tak na marginesie,wreszcie ktoś rozsądnie tam na górze zaczał myśleć...

wiecha
2012-02-25 14:46:15

Skoro można likwidować cukrownie, stocznie, huty, zamykać szkoły, rejony energetyczne etc, to czemu nie zamykać miejsc pracy dla - SAMORZĄDOWCÓW? Przez wieloletnie trudy swoje, stworzyli rynek pracy, który dosłownie zassie ich, bowiem sądząc po dotychczasowych wynagrodzeniach, muszą to być tuzy intelektu, a i wiedzą fachową sięgają przynajmniej stratosfery. Niechaj więc się nie martwią, te swoje 5-10 czy 15 tysiączków łatwo zarobią w prywatnych firmach. Tylko pojawia się złowroga trwoga, granicząca z czarną rozpaczą, a co jeśli świat prawdziwy, ten za drzwiami urzędu, nie jest taki jak mówiliśmy w przemówieniach i obietnicach przedwyborczych? Wówczas, zamiast tysiączków wypłaty ..., dni znojne, ... , widły gnojne ...

Algorytm likwidacji
2012-02-24 11:24:48
Strona 1/1


Dane kontaktowe