25
2019
2017-03-13

LICEALIŚCI Z SADOWEJ DOSKONALE RECYTOWALI POEZJĘ ROSYJSKĄ


 W sobotę, 11 marca 2017 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach przy ul. Langego odbył się XIV Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej STROFY POD SAMOWAREM. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim godnie reprezentowali: Katarzyna Kondracka, Iryna Prylepa, Olga i Joanna Jesionowskie oraz Jakub Lachowski.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Koordynatorem jest pani mgr Ewa Jagiełło - doradca metodyczny języka rosyjskiego.
Konkurs obejmował recytację poezji rosyjskiej w oryginale i odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Jury oceniało poprawność fonetyczną: wymowę, akcent i intonację, interpretację i ogólny wyraz artystyczny prezentowanych utworów. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdolności językowych i artystycznych.
Mamy przyjemność poinformować, że KATARZYNA KONDRACKA zdobyła II miejsce, recytując utwór Włodzimierza Majakowskiego „ Лилиичка ”, natomiast JAKUB LACHOWSKI zdobył wyróżnienie recytując utwór Aleksandra Puszkina „Признание”.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Agnieszki Babickiej i p. Sylwestra Mosieja.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Tegoroczna edycja miała bardzo uroczystą oprawę, gdyż przyjechała do Siedlec gościnnie z występami artystycznymi grupa młodzieży z Białorusi. Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać po rosyjsku z gośćmi, posłuchać ich pięknych pieśni i obejrzeć białoruskie tańce ludowe.
Na szczególne uznanie zasługuje Jakub Lachowski, który stworzył zupełnie spontanicznie przepiękny duet z Białorusinką, śpiewając na głosy rosyjską pieśń ludową i wprawiając tym samym wszystkich w zachwyt.
Występ Jakuba został doceniony przez jury, które obdarowało go specjalnym upominkiem.
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów.

Agnieszka Babicka, Sylwester Mosiej, nauczyciele I Liceum

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe