17
2020
2011-10-13

Licealiści przeszkoleni!


6 października na zaproszenie uczniów klasy III, I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie, przybyli policjanci na czele z szefem sokołowskiej „drogówki” nadkom. Zbigniewem Pilipem. Uczniowie, chcieli porozmawiać, o zagrożeniach, które mogą ich spotkać podczas kierowania pojazdem.

 

Jak się okazało, nie ze wszystkich zagrożeń na drodze zdajemy sobie sprawę i nie wszędzie je dostrzegamy. Zanim usiądziemy za kierownicę, część problemów dla nas nie istnieje. Dopiero fotel kierowcy i odpowiedzialność, jaką się ma kierując samochodem, pozwala na ich dostrzeżenie. Podczas wspólnego spotkania z uczniami, policjanci starali się uświadomić, jak ogromną odpowiedzialność mamy wsiadając za kierownicę.  Przyszli kierowcy dowiedzieli się również, jak bardzo ważne jest używanie pasów bezpieczeństwa oraz to jak  wiele wyobraźni i rozwagi musi mieć kierowca, aby i przewidzieć zachowania innych użytkowników naszych dróg.

 

Uczniowie, a niebawem kierowcy będą się jeszcze nie raz spotykali z policjantami. Mamy jednak nadzieję, że spotkania te będą miały wyłącznie edukacyjny charakter.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp. szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe