17
2020
2017-02-14

LICEALIŚCI NA ZAJĘCIACH EDUKACYJNYCH NA KUL-u


Dnia 9 lutego 2017 roku klasy humanistyczne z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej na Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Zajęcia odbyły się w ramach umowy partnerskiej zawartej między placówkami. Organizatorką wyjazdu była Monika Ługowska.

Uczniowie realizowali czterogodzinny program, na który składały się wykłady z prawa i europeistyki oraz ćwiczenia praktyczne wzorowane na pracy uniwersyteckiej poradni prawnej. Przybliżyło to uczniom realia zawodu radcy prawnego, adwokata. Młodzież została wprowadzona w tematykę zajęć przez dziekana wydziału profesora Krzysztofa Wiaka.
Wykłady prowadziły: dr Aneta Biały oraz dr Małgorzata Ganczar. Głos zabrali również studenci, którzy wprowadzili młodzież w realia studenckiego życia. Przybliżyli uczniom możliwości podjęcia pracy po ukończeniu studiów prawniczych.

Następnie licealiści zwiedzali muzeum uniwersyteckie. Budynek krył wiele tajemnic, więc z zaciekawieniem słuchali interesującej i miejscami burzliwej historii uczelni. Jednym z profesorów był tam Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Co ciekawe, oficjalnie nigdy nie przestał być profesorem KUL-u.
Ostatnim punktem programu była krótka wizyta w kaplicy uniwersyteckiej. Uczniowie mieli również szansę podziwiania lubelskiej Starówki oraz budynku byłego więzienia stalinowskiego, gdzie obecnie mieści się muzeum. Po posiłku młodzież wraz z opiekunami udała się w drogę powrotną do Sokołowa Podlaskiego.
Paulina Wyszomirska, uczennica klasy humanistycznej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe