17
2020
2013-06-28

Letni piknik ze SKC w Sokołowskim Domu Harcerza


Na terenie hufca ZHP przy ul. Kościuszki 11 spotykają się różne grupy dzieci i młodzieży. W środę dla swoich przyjaciół z ZSS im. Jana Pawła II piknik przygotowała tam młodzież skupiona w Kole Caritas przy PG 2 im. Mikołaja Kopernika.
Pogoda sprzyjała. W trakcie spotkania były wspólne śpiewy, zabawy ruchowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, napoje i słodkości. Nie zabrakło czasu na serdeczne rozmowy, bo przecież młodzież z obu szkół zna się dobrze z wielu wspólnych imprez. Z ZSS przybyło 10 osób pod opieką pani Urszuli Sarneckiej i pani Barbary Tokarskiej oraz pani Elżbiety Michałowskiej, z PG 2 p. Teresa Dziukowska oraz uczniowie: Agnieszka Stelęgowska, Olimpia Rosochacka, Weronika Wyrozębska, Wiktoria Kuźma, Dominika Wyłuda, Agata Krakowska, Klaudia Rosłan, Daria Żuk, Rafał Dziukowski, Kamil Wojewódzki, Monika Zeleźnicka, Agata Paprocka, Kuba Lachowski, Krysia Sobieska, Kacper Sobieski, Paweł Bieliński. Radosną niespodziankę sprawiła s. Marzenna Tchórzewska, która do niedawna uczyła katechezy w PG 2 i opiekowała się SKC. Opowieściom, wspomnieniom i żartom nie było końca, a sękacz przywieziony przez siostrę bardzo wszystkim smakował. Uczestnikiem pikniku była też komendantka hufca Bożenna Hardej, która opowiadała o harcerstwie i zapraszała na hufcowe imprezy. „Po miło spędzonym czasie nadeszło pożegnanie. Pogłębiliśmy naszą znajomość. Ten piknik na zawsze zostanie w naszej pamięci” – mówili uczniowie.
Warto dodać, że bliska współpraca SKC i z ZSS trwa już 10 lat. Środki finansowe na upominki oraz na wspólne imprezy młodzież z PG 2 gromadzi sama. W tym roku na  przykład przygotowywała ulotki – tzw. „Kamyki wiary”, które następnie za niewielką dobrowolną ofiarę rozprowadzała wśród wiernych po Mszach Św. w sokołowskiej konkatedrze. Organizatorzy spotkania dziękują harcerzom za udostępnienie terenu i serdeczne przyjecie.
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe