17
2020
2018-04-27

Leśna Kraina z niespodzianką w Nadleśnictwie Sokołów


Dzień Leśnika i Drzewiarza w Polsce obchodzony jest kilka razy w roku. Leśna Kraina święto swojego patrona - Nadleśnictwa Sokołów, tradycyjnie świętuje w kwietniu. Dzień ten obchodzony jest, by zwrócić baczniejszą uwagę na rosnące w naszym kraju lasy oraz na pracę ludzi, którzy na co dzień w tych lasach gospodarują. Świadomość tego, jaką rolę spełniają lasy w naszym życiu i jak niełatwa jest praca leśnika i drzewiarza jest niezwykle ważna.

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 "Leśna Kraina" wiedzą, jak uczcić pracę leśników. Dnia 17. kwietnia we wtorkowe przedpołudnie reprezentanci naszego przedszkola udali się do budynku Nadleśnictwa Sokołów z niespodzianką. Nikt w nadleśnictwie się nie spodziewał, że tego dnia będą gośćmi we własnych murach. Dzieci z przedszkolnego kółka teatralnego "Leśne Duszki" wystąpiły z przedstawieniem teatralnym na podstawie scenariusza do sokołowskiej legendy pt.: "Jak chciwy młynarz z czarami przesadził". Mali aktorzy swoich „leśnych przyjaciół” przenieśli w czasie, kiedy to w Sokołowie Podlaskim stały młyny, a ludowy, regionalny strój był codziennością. Po przedstawieniu wzruszeni nagrodzili przedszkolaków gromkimi brawami.

    Następnie Pani Katarzyna Nawacka, koordynator współpracy pomiędzy przedszkolem a nadleśnictwem w imieniu Pani Dyrektor Ewy Zakrzewskiej oraz wszystkich małych i dużych z Leśnej Krainy na ręce Nadleśniczego Pana Roberta Płockiego wręczyła piękny i pyszny tort, a dzieci  wiosenne kwiaty dla pracowników.

      Tego samego dnia swoje święto miał również Pan Nadleśniczy, któremu Mali Przyjaciele Lasu złożyli serdeczne życzenia. Były to chwile wzruszeń i radości.

Panu Nadleśniczemu Robertowi Płockiemu i wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Sokołów życzymy zdrowia, radości  i sukcesów w pracy. 
 

Info / Fot. MP Nr 4 w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe