17
2020
2018-11-15

Leśna Kraina świętuje urodziny Polski


Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

9 listopada  Leśna Kraina w sposób bardzo uroczysty świętowała urodziny Ojczyzny. Przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia.

Uroczystość rozpoczął polski taniec narodowy „Polonez”, dzięki któremu mogliśmy poczuć ducha patriotyzmu. Dzieci z grupy „KRASNALE”  i „WIEWIÓRKI” przygotowały program artystyczny recytując wiersze  i śpiewając piosenki patriotyczne. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście trzymając w rękach białe i czerwone balony. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką  i Polakiem”. 

Odpowiadając na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży Leśna Kraina włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  przyjmując właściwą postawę „na baczność”, społeczność przedszkolna dumnie odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Wielką niespodzianką okazał się tort w barwach narodowych „100 lat Niepodległości”, który podkreślił urodzinowy charakter uroczystości.

Z biało - czerwonymi sercami w rękach przedszkolaki udały się na spacer patriotyczny pokazując wszystkim przechodniom, jak bardzo kochają Polskę.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem
w naszym przedszkolu i mamy nadzieję,
że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 
 
Info / Fot. MP nr 4 w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe