17
2020
2015-03-06

„Leśna Kraina” dla babci i dziadka


W czwartek 12 lutego w w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury podczas okolicznościowego koncertu przygotowanego przez Miejskie Przedszkole nr 4 „Leśna Kraina” w Sokołowie Podlaskim wzruszone babcie i dumni dziadkowie podziwiali występy swoich wnucząt.

Na profesjonalnej scenie artystyczne umiejętności zaprezentowali wychowankowie przedszkola od najmłodszych po najstarszych. 
Jako że koncert został zorganizowany z okazji przypadającego całkiem niedawno Dnia Babci i Dnia Dziadka, przybyłych gości serdecznie powitały i życzenia złożyły Alina Simanowicz (w imieniu dyrekcji SOK) oraz dyrektor MP nr 4 Ewa Zakrzewska. Nad całością występów czuwała Katarzyna Nawacka, nauczyciel placówki. Na początku czworo małych recytatorów wprowadziło zebranych 
w nastrój święta. Następnie dzieci z przedszkolnego koła teatralnego przeniosły widzów we wzruszający świat pełnej magii i uroku baśni „Calineczka” Hansa Christiana Andersena. Mali aktorzy w pięknych i pomysłowych strojach prezentowali się doskonale i z przejęciem odgrywali swoje role. 
 
W odbiorze przestawienia pomagał również wystrój sceny, muzyka i taniec. Po tej ciekawej inscenizacji najmłodsza grupa zaprezentowała taniec Gwiazdeczka, a „Krasnale” przestawiły muzyczno-taneczną interpretację piosenki „Wiewióreczka mała”. Z kolei „Wiewiórki” nostalgicznie i w skupieniu zatańczyły „Zimowy taniec”. Również najstarsze „Misie” przygotowały dla swoich kochanych babć i dziadków specjalny układ taneczny. Efektownie wypadło wspólne wykonanie przez dzieci piosenek, a kończące program artystyczny wierszowane serdeczne życzenia sprawiły, że niejednej babci łezka kręciła się w oku. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni goracymi brawami. Na zakończenie tego radosnego spotkania dla wszystkich przygotowano niespodziankę – krótki seans filmowy z Pszczółką Mają w roli głównej.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe