16
2020
2015-07-03

Lepiej niż w kraju...


Co czwarty maturzysta w Polsce nie otrzymał świadectwa dojrzałości. Najwięcej problemów, jak zawsze, sprawiła matematyka. 

Biorąc pod uwagę wszystkie szkoły w powiecie sokołowskim, odsetek zdawalności jest wyższy niż w kraju - wynosi blisko 83%. Do matury przystąpiło 450 osób, a zdało 373. 
 
77 osób nie otrzymało świadectwa dojrzałości. Nie oznacza to jednak, że ci uczniowie mogą już zapomnieć o rozpoczęciu studiów od października br. Większość z nich nie zdało tylko jednego egzaminu (te osoby mogą przystąpić do poprawki w sierpniu). Natomiast ci, którym noga podwinęła się na dwóch lub więcej przedmiotach, do poprawki mogą podejść dopiero za rok. Na szczęście tych osób jest tylko kilka (5). 
 
Najlepiej z maturą poradziło sobie l LO. Do egzaminu przystąpiło 169 uczniów, a świadectwo otrzymało 164 (zdawalność wynosi 97%). 5 osób może podejść do poprawki w sierpniu (wszyscy z matematyki). Dyrektor szkoły Marcin Celiński ma wielką nadzieję, że te osoby zaliczą w sierpniu i zdawalność będzie stuprocentowa. 
 
W Liceum Salezjańskim do egzaminu przystąpiło 70 uczniów, a zdało 67 (zdawalność - 95%). 3 osoby mają możliwość sierpniowej poprawki.
 
W Zespole Szkół nr 1 z egzaminem maturalnym zmierzyło się w tym roku 126 uczniów. 94 otrzymało świadectwo dojrzałości, więc zdawalnosć wynosi obecnie 75%. Spośród 32 osób, które nie otrzymały świadectwa, 31 ma możliwość poprawki w sierpniu (28 osób z matematyki, 2 z angielskiego i jedna z niemieckiego). 
 
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego do matury przystąpiło 61 uczniów, z czego zdało 31 (zdawalność wynosi 52%). Większość osób ma możliwość poprawy za niespełna 2 miesiące. 
 
W kosowskim LO maturę napisało 24 osoby, z czego 16 otrzymało świadectwo dojrzałości (zdawalność wynosi 67%). 6 osób ma możliwość poprawy jeszcze w tym roku.

KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe