43
2019
2014-09-12

Lekcja z policjantem dla przedszkolaków


Środa, godz. 10:00, ruch pojazdów w Sokołowie na ulicy Wolności zostaje wstrzymany. 

Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku; ruch wstrzymany został dla przedszkolaków. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 wzięły udział w spotkaniu z policjantem w ramach akcji "Bezpieczny przedszkolak - bezpiecznym uczniem". 

Aleksandra Tomaszewska z MP nr 2 relacjonuje: - Program obejmuje szereg tematów dotyczących edukacji dzieci z zakresu bezpieczeństwa, jakie będą poruszane przez cały rok szkolny na terenie placówki. Policjanci tym razem zaprezentowali maluchom w jaki sposób kierują ruchem gdy wymaga tego sytuacja na drodze. By nie stresować kierowców zmianami w ruchu, policjanci przeprowadzili pogadankę dla dzieci przy skwerze im. Adama Mickiewicza. Poruszyli tematykę bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, podróżowania samochodem w fotelikach i noszenia odblasków. Dzieci chętnie zadawały pytania, gdyż nikt nie wzbudza w nich takiego podziwu jak policjant w pełnym umundurowaniu. Po takiej lekcji dzieci na pewno na długo zapamiętają, że policjant ustawiony przodem do nadjeżdżającego pojazdu oznacza: stój, policjant ustawiony bokiem oznacza: jedź, a policjant z podniesioną dłonią oznacza: przygotuj się do zmiany.

- Okazało się, że nie wszyscy kierowcy zachowywali się prawidłowo. Wielu z nich nie wiedziało co oznaczają znaki podawane przez policjanta - dodaje uczestniczący w spotkaniu Sławomir Tomaszewski, rzecznik prasowy sokołowskiej policji.

OPR. KW

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A co się dzialo na festynie w Sterdyni?.Lody,lody,lody!.

Kazek
2014-09-15 18:22:18

Ciszej.Każdego klecha może dopaść.

Ewa
2014-09-15 18:20:11

Oj Sławek,Sławek,a ilu "sołtysów"tam się zagniździło.To tylko krowy wiedzą.

TAK
2014-09-14 13:54:20

Tak to jest ukochana tak jest,czas się żegnać na zawsze kto wie,klecha przydzie odkadzać twe sny a ja będą wyrywał mu kły.

Karol
2014-09-13 18:13:03
Strona 1/1


Dane kontaktowe