43
2019
2012-03-09

Lekcja z kosmicznymi przybyszami


Organizatorami przedsięwzięcia są Warta, Kredyt Bank i Stowarzyszenie „ Laboratorium Troski”, natomiast patronat honorowy objęli Minister Spraw Wewnętrznych, Komenda Główna Policji oraz Komenda  Główna Straży Pożarnej. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 6-9 lat.   W ramach realizacji programu uczniowie nabywają praktyczne umiejętności związane z przestrzeganiem zasad  bezpieczeństwa. Uczą się odpowiednio reagować na zagrożenia, poznają numery alarmowe, zdobywają wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego, projekt realizowany jest w klasach II i III podczas zajęć, które odbywają się raz w tygodniu. Wychowankowie zdobywają nowe umiejętności nie tylko pod kierunkiem swoich nauczycieli. Niewątpliwą atrakcją są warsztaty prowadzone przez  profesjonalistów.

 

Dzisiaj w szkole gościli policjanci ruchu drogowego i prewencji.  Nadkom. Zbigniew Pilip rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dzieci mogły wysłuchać cennych wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przechodzić przez jezdnię oraz jak postępować, kiedy jadą samochodem jako pasażerowie.

Asp.szt. Sławomir Tomaszewski, tłumaczył dzieciom jak postępować, aby nie stać  się ofiarą przestępstwa. Przykładem obrazującym różne następstwa niewłaściwych zachowań, była bajka o „Czerwonym Kapturku”. Na jej podstawie, dzieci oceniały co mogło by się stać, gdyby czerwony kapturek nie rozmawiał z wilkiem, a babcia nie wpuściła nieznajomego do domu. Błyskotliwość dzieci, i ich właściwa edukacja na lekcjach, jednoznacznie świadczy, że nigdy nie zachowają się tak nieodpowiedzialnie, jak bohaterowie omawianej bajki.

Na szkolnych mundurkach uczniów tuż obok znaku „jedynki” były zaczepione znaczki akcji „Kabecjanie Dają radę” z hasłem – Jak być bezpiecznym na co dzień.  Sadząc po tym spotkaniu, można jednoznacznie stwierdzić, że praca dotychczas wykonana przez ich wychowawców daje im pełną wiedzę na powyższe twierdzenie.

 

Realizacja projektu będzie trwała do czerwca. W tym czasie planowane jest jeszcze wiele ciekawych spotkań, pozwalających dzieciom i dorosłym na zdobycie cennej wiedzy, tak ważnej dla bezpieczeństwa ich i ich najbliższych.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe