17
2020
2013-09-20

Lekcja historii w SOK-u


Sokołowska młodzież w ubiegły piątek uczestniczyła w projekcji filmu pt. „Rok 1863”, która miała miejsce w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Fabularyzowany dokument produkcji polskiej w reżyserii Przemysława Bednarczyka został wyświetlony na inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku w Sokołowie odbywały się pod hasłem „Niechaj Polska zna, jakich synów ma”.
EDD to projekt społeczno-edukacyjny, którego celem jest edukacja kulturalna i historyczna, polecanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz popularyzacja dialogu międzykulturowego. Jest to największe w Europie święto zabytków; Polska już po raz dwudziesty pierwszy wzięła udział w akcji.
 
Film, opowiedziany przez pryzmat jednej rodziny, przypomina dzieje powstania, jego specyfikę, tło międzynarodowe, najważniejsze postacie oraz momenty decydujące o jego przebiegu i skutkach. Potyczki, bitwy i powstańcze obozowiska, komputerowe animacje, mapy pokazujące zmieniającą się sytuację na militarnych i politycznych frontach, przybliżają wydarzenia sprzed 150 lat.
 
Po projekcji filmu z-ca dyrektora SOK-u Alina Simanowicz podziękowała za przybycie oraz zaprosiła na dalsze obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli wycieczki, spotkania, wystawy...
Ale o tym przeczytacie w innym artykule.
 
KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe