17
2020
2012-12-07

Legendy i baśnie drogowskazem moralnym


Impreza „W świecie legend i baśni” zgromadziła liczną widownię, spontanicznie reagującą na przedstawiony świat magii i fantazji.
W dniu 14 listopada w hali sportowej w Repkach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Repkach. Impreza „W świecie legend i baśni”, miała charakter konkursu, adresowana była do uczniów klas czwartych szkół podstawowych z terenu gminy Repki.
Dyrektor GBP w Repkach Ewa Czarkowska przywitała zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz wszystkie dzieci przybyłe na imprezę. Zapoznała zebranych z regulaminem konkursu oraz zachęcała do obejrzenia wystawy prac konkursowych, stanowiącej integralną część przedsięwzięcia.
Legendy i baśnie ludowe zawsze znajdowały wiernych słuchaczy zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych odbiorców. Baśnie posiadają ogromne walory wychowawcze. W baśni zło zawsze przegrywa , dobro zaś zwycięża. Baśń ludowa wyrabia więc naturalne dążenie człowieka do sprawiedliwości. Posiada ważny przekaz, naukę moralną, stanowi dla młodego odbiorcy czytelny drogowskaz, uczy dokonania właściwych wyborów. Mając świadomość korzyści wynikających z obcowania z baśnią ludową, podjęłyśmy się opracowania tego konkursu – powiedziała bibliotekarka Anna Mazur, otwierając konkurs.
Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej dzieci wykonały ilustrację do dowolnie wybranej legendy. W tej kategorii I miejsce zdobyła – Dominika Fiedorczuk z SP w Repkach, na drugim uplasowała się Dominika Danilczuk, także z Repek, trzecie miejsce zajęli Wiktoria Czarnocka i Janek Czarnocki z SP w Wyrozębach, wyróżniono prace Adriana Kurowskiego i Mileny Bazylczuk uczniów SP w Skrzeszewie. Nagrodę specjalną otrzymał Dawid Mazurczak, uczeń SP w Wyrozębach.Następnie zespoły czwartych klas popisywały się znajomością legend i baśni, odpowiadając na 10 losowo wybranych pytań. W tej kategorii najlepiej wypadli uczniowie z SP w Wyrozębach, II miejsce zajęli reprezentanci z Repek, na III miejscu uplasowali się uczniowie ze Skrzeszewa.
W następnej kategorii części drugiej konkursu uczniowie prezentowali scenki teatralne do dowolnie wybranej legendy. Komisja w składzie Bożena Mrozowiska, Marianna Kobylińska, Henryk Rymuza i Paweł Kryszczuk, najwyżej oceniła występ uczniów ze Skrzeszewa, II miejsce przyznano uczniom z Repek, trzecie - z Wyroząb. II część konkursu wygrał Skrzeszew, Repki i Wyrozęby zdobyły taką samą ilość punktów.
Po wręczeniu nagród i dyplomów uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, ufundowany przez firmę Auto Mazur Sebastian i Waldemar Mazur.

(i)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe