2
2020
2017-06-23

Laury nie tylko za „MIRABELKĘ”


      Wśród laureatów X edycji konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego 2016 jako jedyna z powiatu sokołowskiego znalazła się Ewa Mitowska z Seroczyna (gmina Sterdyń), która otrzymała Laur Marszałka w grupie: napoje za NALEWKĘ NADBUŻAŃSKĄ OWOCOWĄ – MIRABELKA.   
        Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 150 produktów, z czego komisja wyłoniła 15 laureatów i przyznała 7 wyróżnień. W uroczystej gali, która odbyła się 2 czerwca w Nadarzynie, wzięła udział wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, która wręczyła zwycięzcom nagrody. Wytwórcy byli podzieleni na dwie kategorie – producentów indywidualnych i firmy. W każdej z nich wybierano produkty z podziałem na grupy: wyroby piekarnicze, wyroby cukiernicze, przetwory mięsne i produkty pochodzenia zwierzęcego, przetwory rybne, przetwory owocowe i warzywne oraz produkty pochodzenia roślinnego, produkty mleczarskie, miody i napoje. 
       Kolejny sukces Ewa Mitowska wraz z córką odniosła w sobotę 10 czerwca na XVIII Mazowieckich Dniach Rolnictwa w Poświętnem k/ Płońska.  W Mazowieckim finale XVII edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” w kategorii „Gastronomia” otrzymała I nagrodę za barszcz szczawiowy z jajkiem i pierogi z mięsem króliczym. 
       W związku z początkiem sezonu turystycznego warto przypomnieć, że Ewa Mitowska wraz mężem prowadzi w Seroczynie gospodarstwo agroturystyczne oraz Zagrodę Edukacyjną.  
 
J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe