17
2020
2018-04-26

Laury dla Kacperka i Vivo


W dniach 13- 14 kwietnia w Domu Kultury w Piasecznie odbywał się XIX Festiwal Małych Form Teatralnych EFFka 2018. Tradycyjnie nie zabrakło na nim zafascynowanych teatrem młodych ludzi z naszego miasta - Teatru Kacperek i Grupy Teatralnej „Vivo”.

Zakwalifikowanie się na festiwal to już powód do dumy, a poziom przedsięwzięcia, bardzo cenionego przez instruktorów i młodzież, jest rokrocznie bardzo wysoki. Tym bardziej cieszą sukcesy. Prowadzony przez polonistkę Urszulę Danielską Teatr Kacperek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim za spektakl „Pokolenia” zdobył III miejsce w kategorii dziecięcej. Spektakle oceniało Jury w składzie: Sławomir Holland- aktor, Marcin Masztalerz- aktor, Krzysztof Plewako-Szczerbiński- aktor. Natomiast grupa teatralna „Vivo” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury otrzymała wyróżnienie w kategorii młodzieżowej „za wyjątkową wrażliwość zespołu”. Jury w składzie: Hanka Brulińska - aktorka, reżyser, Sławomir Holland - aktor, Artur Pontek - aktor wyróżniło też Monikę Bielińską „za rolę Współczesnej Dziewczynki” i Karolinę Wojtczuk „za rolę Papugi”. Prowadzona przez Alicję Ostromecką grupa zaprezentowała spektakl „Okna- opowieść o nadziei”.

Jak zawsze uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, skonfrontować swoje umiejętności z innymi, zawrzeć nowe znajomości, przeżyć wiele niezapomnianych wrażeń oraz zobaczyć, jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr. Bo Teatr, jak podkreślają organizatorzy, „to „ból duszy”, ale i leczenie śmiechem, to zabawa formą, i poszukiwania plastyczne, taniec, śpiew, rytuał i kto wie, co jeszcze?”

Oba nagrodzone przedstawienia już wkrótce można będzie zobaczyć na scenie SOK w czasie Maratonu Teatralnego.

J.O. 
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe