17
2020
2019-08-06

Lato z Caritas nad Morzem Bałtyckim


Jak poinformowała nas Monika Szczepańczyk z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, na tegoroczny wypoczynek wakacyjny uczestnicy zajęć ze Świetlic Socjoterapeutycznych Caritas w Sokołowie Podlaskim, Węgrowie i Bielsku Podlaskim pojechali nad Morze Bałtyckie.

Tygodniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym AMW Rewita w Rogowie k. Mrzeżyna był niepowtarzalną okazją do wypoczynku od nauki, aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami i poznania nowych przyjaciół.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by podopieczni nauczyli się zdrowego stylu życia, zwiększyli poczucie własnej wartości, rozwinęli swoją kreatywność i talenty. Służyły temu miedzy innymi różnorodne konkursy np. Top Model, Mam Talent, budowa zamku z piasku, konkurs na najczystszy pokój, czy konkurs schludnego stołu po zakończonym posiłku. Z kolei przeróżne zabawy i gry umocniły wspólnotę i przyczyniły się do integracji uczestników.

Poza stałymi punktami dnia w planie kolonii były spacery po okolicy Rogowa i Mrzeżyna oraz nad morze, przechadzki uliczkami Kołobrzegu, Deptakiem Rodziewiczówny i po Molo, zwiedzanie Muzeum 6D i Muzeum Figur Woskowych, jazda „ciuchcią” po okolicy, zajęcia z zumby, wieczory filmowe oraz kolonijna dyskoteka.

Nie zabrakło uczestnictwa w pierwszo piątkowej i niedzielnej Mszy Świętej oraz codziennej wspólnej modlitwy - Koronki do Miłosierdzia Bożego i Różańca. Poza tym na tzw. „Wieczorach Świętych”, uczestnicy kolonii zapoznawali się z sylwetkami świętych.

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży ze Świetlic Socjoterapeutycznych Caritas mógł się odbyć dzięki wsparciu Caritas Polska, AMW Rewita, Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim, StalFie, Efekt Studio. Organizatorzy serdecznie za to wsparcie dziękują.

Dodajmy, że Caritas Diecezjalna zorganizowała także wakacyjne wyjazdy dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz dla dzieci rolników. Wypoczywano między innymi w górach w Poroninie, Białym Dunajcu i Małym Cichym oraz nad morzem w Darłowie i Ostrowie. W Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim gościły dzieci z Białorusi i Ukrainy. W wakacyjnej akcji zainicjowanej przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wzięło udział około 1100 młodych uczestników. Jak podkreśliła Monika Szczepańczyk, atrakcji było wiele i nie sposób wszystkich wymienić. „Niech Bogu będą dzięki za ten wspólnie spędzony czas, za radość, szczęście i poczucie wspólnoty” – mówią organizatorzy i uczestnicy.
J.O.
Fot. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kaoma - Lambada


2020-09-01 13:03:48
Strona 1/1


Dane kontaktowe