2
2020
2017-07-03

Lato w Sabniach 2017


   Pod takim hasłem w niedzielę 25 czerwca odbyła się ósma edycja imprezy plenerowej, organizowanej przez władze samorządowe Gminy Sabnie.  W tym roku współorganizatorem festynu była Ochotnicza Straż Pożarna w Sabniach.
   Przedsięwzięcie rozpoczęła Msza Święta w kościele w Grodzisku, podczas której poświęcono nowy samochód strażacki. Następnie na placu przy OSP w Sabniach Wójt Ireneusz Piotr Wyszyński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wacławem Mikołajczukiem przekazali kluczyki i dowód rejestracyjny wiceprezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej Andrzejowi Strąkowi i naczelnikowi Cezaremu Nowoszkowi.
   Zakupiony pojazd to KAMAZ typ 43502 4x4, zabudowany przez firmę ZAMET GŁOWNO.  Środki na pojazd pochodziły z następujących źródeł: Gmina Sabnie - 229 735 zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - 165 000 zł, Samorząd Województwa Mazowieckiego - 100 000 zł, dotacja Państwowej Straży Pożarnej - 150 000 zł, środki OSP Sabnie - 25 000 zł.
   W czasie części oficjalnej głos zabrali  goście: Starosta Powiatu Sokołowskiego Leszek Iwaniuk, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Wojciech Wicherski, Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz (przedstawiciel Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego), dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Niecieczy Marek Ratyński (przedstawiciel Senatora RP Waldemara Kraski) oraz p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Wilk.
   Organizatorzy zapewnili licznie przybyłym mieszkańcom gminy szereg atrakcji. Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sokołowie  Podlaskim przygotowała konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w rolnictwie, a Przedsiębiorstwo Handlowe JACEK loterię na nagrodami. Na dzieci czekało darmowe wesołe miasteczko, a także atrakcje przygotowane przez Nadleśnictwo w Sokołów.
Na stoiskach wystawienniczych  swój dorobek prezentowali niektórzy  lokalni twórcy, mistrzynie kuchni regionalnej, pszczelarze.  
   Tradycyjnie na festynie nie zabrakło okolicznościowych występów artystycznych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Sabnie. Zaśpiewali: Amelia Sitko, Zuzanna Sitko, Zuzanna Dąbrowska i Julia Sobieska z przedszkola w Sabniach (op. Barbara Iwanowska), Kacper Mikołajczuk, Hubert Odowski, Marcel Załoga i Ksawery Rytel z przedszkola w Kupientynie (op. Julita Jabłońska), Natalia Trzcińska, Amelia Piekarska, Julia Kamińska z kl. III (op. Jolanta Oksięciuk) i Klaudia Karczmarek z kl. V (op. Katarzyna Pankiewicz) z PSP im. Heleny Mniszek w Sabniach, Paulina Tymińska z kl. I PG im. Heleny Mniszek w Sabniach; Oliwia Daciewicz z kl. II (op. Krystyna Okulus), Jakub Jurczak z kl. IV (op. Małgorzata Kruza), Wiktoria Danielak i Weronika Goworek z kl. III (op. Anna Rucińska) z  SP w Zembrowie.
   Podsumowano też konkursy zorganizowane przez Wójta Gminy Sabnie i Zespół Szkół w Sabniach. Na konkurs plastyczny „STRAŻAK – MÓJ BOHATER” wpłynęły 24 prace. Komisja w składzie: Marek Ratyński - dyrektor NSP im. Armii Krajowej w Niecieczy, Kamil Bolesta z UG Sabnie, Katarzyna Pankiewicz z PSP w Sabniach i Anna Rucińska z SP w Zembrowie przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach następującym osobom: I kategoria  - 1. Bartosz Borowy kl. I NSP w Niecieczy, 2. Julia Strzała kl. III NSP w Niecieczy,  3. Natalia Wytwer kl. III PSP w Sabniach, wyróżnienia – Natalia Buczyńska, kl. III, Bartosz Ładziak  kl. I/ PSP w Sabniach.  II kategoria -  1.Maja Duranowska kl. VI PSP w Sabniach. Na konkurs plastyczny „PORTRET WÓJTA GMINY SABNIE” wpłynęło 45 prac. W/w komisja przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach następującym osobom: I kategoria - 1. Julia Strzała z kl. III NSP w Niecieczy, 2. Wiktoria Deoniziak z kl. II PSP w Sabniach, 3. Zuzanna Jurek z kl. II NSP w Niecieczy, wyróżnienie – Natalia Wytwer z kl. III PSP w Sabniach; II kategoria - 1. Kacper Borowy kl. V NSP w Niecieczy; III kategoria – 1. Kamila Wawrzyńska kl. III PG w Sabniach.
   Kolejny punkt imprezy były koncerty różnych grup muzycznych. Na początku wystąpił zespołu dziecięcego Voci Bambini z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.   Instruktorem grupy jest Bożena Kaczmarek, mieszkanka Gminy Sabnie. Potem swój repertuar zaprezentowali „Jabłoniacy”, czyli zespół śpiewaczy wraz z kapelą. W skład grupy wchodzą przede wszystkim członkowie Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej. Kolejni wykonawcy to zespoły znane głównie z muzyki disco-polo POWER BOND i gwiazda imprezy, czyli białostocki zespół MEGAM. Festyn zakończył się prowadzoną przez DJ BETE dyskoteką pod „pod chmurką”.   

Zapraszamy do fotogalerii 
 
J.O.  
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

gratulacje dla wszystkich uczestników

natka
2017-07-07 09:58:06
Strona 1/1


Dane kontaktowe