17
2020
2013-09-06

Lato na wsi 2013 - warsztaty plastyczne


W ostatnie wakacje, podobnie jak i przez poprzednie dziesięć lat, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki realizowało projekt „Lato na wsi”.

W ramach tego projektu organizowane są warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży z mazowieckich miasteczek i wsi. Podstawowym i najważniejszym celem akcji jest poznanie przez uczestników Warsztatów nowych technik plastycznych. Warsztaty „Lato na wsi” to również możliwość spędzenia twórczo wolnego, wakacyjnego czasu.
W przedsięwzięciu corocznie bierze udział ponad 400 dzieci. W powiecie sokołowskim w tym roku warsztaty miały miejsce w Skrzeszewie, a ich współorganizatorem był Sokołowski Ośrodek Kultury, który reprezentowała p. Joanna Błońska. Jak informuje prowadząca zajęcia pani Ewa Kunicka ze Skrzeszewa, warsztaty trwały w dniach 19 sierpnia – 28 sierpnia i brało w nich udział ponad 20 dzieci w wieku od 6 do 15 lat ze Skrzeszewa i okolic. „Dzieci tworzyły w dwóch grupach i wykonywały prace w technikach: malarstwo plakatowe, pastele olejne, pastele suche, a także malowały na drewnie kolorowe ptaki, malowały na tkaninie, z czego powstały oryginalne maskotki, a także starały się zgłębić podstawowe umiejętności pisania ikon. Powstało dużo ciekawych prac, ja starałam się służyć dzieciom pomocą techniczną i radą w celu usprawniania technik artystycznych oraz zachęcałam do swobodnej ekspresji twórczej w taki sposób by nie zakłócać ich świeżego widzenia i odczuwania rzeczywistości. Ze wszystkich powstałych prac jury wybiera sto najlepszych, które tworzą kolekcję eksponowaną w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Autorzy najlepszych prac dostają nagrody rzeczowe, prace natomiast zostają uwiecznione w wydawanym przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki Katalogu”
Obrady jury odbędą się we wrześniu. Najlepsze prace tegorocznej edycji będą eksponowane na wystawie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki 18 listopada na Gali „Lata na wsi”. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie tam prac młodych podopiecznych pani Ewy Kunickiej.
 
JO« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe