43
2019
2019-11-04

Las bliżej nas


Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych. Jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Z tego powodu w dniu 30 października do przedszkola w Czerwonce zawitali niezwykli goście: Pani Paulina Zgierun i Pan Wojciech Zapora - pracownicy Nadleśnictwa Sokołów Podlaski.

W czasie spotkania goście opowiadali dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska oraz sposobach dbania o niego. Opowiadali również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Wizyta była niepowtarzalną okazją do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć bajkę edukacyjną pt: ”Dzik Ryjo”. Mogły także dotknąć poroża, ptasiego gniazda, rozpoznawały zwierzęta przedstawione na ilustracjach, odrysowywały postacie ptaków i zwierząt oraz liście od specjalnych drewnianych szablonów.

Każde z dzieci na zakończenie otrzymało kolorowankę „Drzewa” lub „Zwierzęta”, a przedszkolna biblioteczka powiększyła się o książeczkę pt: ”Drzewa leśne”. Przedszkolaki przygotowały na tą okoliczność album o tematyce leśnej, który podarowały swoim gościom. 


Info / Fot. Przedszkole w Grochowie


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe